The Sims 3 Ambitions

Jedna z najpopularniejszych marek w świecie gier The Sims, trafia na nasze telefony jako The Sims 3: Ambitions na iOS! Raz jeszcze możemy pokierować swoim wirtualnym życiem, tym razem nie na PC, a we własnej komórce. Stwórz swojego sima i zawojuj biznesowy świat w smartfonowej edycji znanej serii!

Sims i jego ambicje…
Wielu z nas spędziło niejedną godzinę w grze o kontroli nad małymi, wirtualnymi ludzikami. Zawsze mnie zastanawiało, co tak naprawdę przyciąga do podobnych gier? Choć idea gry nie zmienia się od 11 lat, seria Sims wciąż zdobywa nowych fanów, a tych trzeba liczyć w dziesiątkach milionów. Niezmiennie naszym głównym celem jest, by wszystkie postacie jakie kontrolujemy, cieszyły się życiem i osiągały sukcesy. Odpoczynek, praca, odpoczynek, nauka, budowa domu, kupowanie nowej lodówki czy komputera; prawie wszystko jak w życiu, ale zdecydowanie łatwiejsze. I szybsze, ponieważ w krótkim czasie nasz mały, skromny domek może zmienić w ogromną rezydencję.

The Sims 3: Ambitions zaczynamy od stworzenia swojego pierwszego Sima. Główną ideą gry jest przekucie hobby w karierę, by potem rozpocząć drogę do naszego wymarzonego zawodu. Sim potrzebuje pieniędzy i aby je zdobyć, potrzebuje właśnie pracy i właśnie na szerokim wyborze zajęcia opiera się gameplay. Jeśli jesteśmy w posiadaniu trzeciej części na komputery osobiste i mamy już kilka simów, możemy zaimportować jednego z nich, bezpośrednio do wersji na smartfony.

Od zera do bohatera
Pierwsze oferty mogą nie powalać, ponieważ ambitny sim raczej nie ma ochoty być niańką do dziecka czy zwykłym nauczycielem przez całe życie. Jednak w miarę rozwoju będzie pojawiać się więcej, jak kariera strażaka, gwiazdy rocka i wielu innych. Podobnie jak w życiu, żeby uzyskać awans należy rozwijać określoną umiejętność związaną z wybranym zawodem. Każdy z zawodów ma swoje wymagania w tym względzie, dlatego z dnia na dzień powinniśmy dbać o rozwój naszego Sima. Nie minie wiele czasu, gdy włożony wysiłek przyniesie nam rezultaty.

Żeby awansować i zarabiać więcej, poza samorozwojem gramy w różne mini-gry, ściśle powiązane z naszym zawodem. Są one ciekawe zaprojektowane i tak np. wybierając ścieżkę artysty, dostajemy za zadanie pomalowanie obrazka określonymi kolorami. Strażak ma jeszcze ciekawiej; musimy kierować strumieniem wody w różnych kierunkach, by ugasić ogień. Jako dodatek do gry na telefon, sprawdza się to znakomicie mimo, że niektóre z nich mogą być kłopotliwe pod kątem sterowania.

Mini gry i dzieci
Zajmujemy się nie tylko sprawami zawodowo-hobbistycznymi i mamy możliwość posiadania dzieci. Gdy wejdziemy w związek małżeński, niedługo w „magiczny sposób”, potomek pojawia się w naszym domu. Jeśli natomiast szukamy innej drogi, jest opcja adoptowania dzieciaka, jeśli nasza osobowość posiada określone predyspozycje. Wychowane dziecka, jest podobnie kłopotliwe jak w innych grach z serii Sims, więc posiadając dziecko mamy dodatkowy etat – bez dodatkowej pensji. Ogarnięcie wszystkiego na raz wraz z dzieckiem na karku, będzie trudne dla każdego Sima. Zwłaszcza na początku, także będzie chodził niewyspany i mało zrelaksowany.

Grafika i oprawa dźwiękowa w The Sims 3: Ambitions stoją na wysokim poziomie. Pod tym kątem gra, doskonale oddaje klimat znany z edycji PC. Dodatkowym świetnym, choć już wcześniej wykorzystywanym w serii pomysłem, jest możliwość używania własnej muzyki w grze, co nam dodatkowo uprzyjemnia grę.


(The Sims 3: Ambitions zwiastun)

Pobierz grę na iPhone

The Sims 3 Ambitions na iTunes

ocena_3_recenzja_gnt
Plusy
Stare, dobre Simsy wracają!
Znana grafika i muzyka
Zachowany klimat

Minusy
Miejscami dziwne sterowanie
Nuda

 

Podsumowanie
The Sims 3: Ambitions to jedna z pierwszych odsłon przygód popularnych Simsów na urządzenia mobilne. Czy udana? Szczerze przyznam, że po jakimś czasie zaczyna wiać nudą. Mini gry miejscami mogą być problematyczne biorąc pod uwagę kwestię sterowania, ale dotyczy to zaledwie niektórych z nich. Ostatecznie można zagrać, ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego.

The Sims 3: Ambitions jest dostępne wyłącznie na iOS

2539 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Batman & The Flash: Hero Run recenzja

Dwójka czołowych superbohaterów DC, czyli Batman i Flash ruszają do…biegu? Studio Gree zaprasza na kolejnego darmowego i niekończącego się biegacza.

Zamknij