Top Eleven recenzja

Top Eleven został stworzony dla graczy lubujących się w menadżerach piłkarskich. Możemy zagrać za darmo albo na komputerze albo na telefonie – wybór należy do nas.

top_eleven_2

Menadżery piłkarskie są bez wątpienia skierowane do wszystkich sympatyków piłki nożnej, którym nie straszne jest przebijanie się przez tony statystyk, tabelek i zestawień. Od razu muszę zaznaczyć, że nie każdemu z was przypadnie do gustu ten rodzaj gier. Aktualnie, na rynku darmowych gier, najpopularniejszy jest Golunited i właśnie Top Eleven. Co czeka nas w grze? Wszystko, co tylko możemy sobie wyobrazić, przy okazji zarządzania klubem piłkarskim. Czeka nas nie tylko zabawa w organizację treningu i przygotowanie drużyny do meczu, ale także cała polityka transferowa czy rozbudowa infrastruktury stadionowej oraz około-stadionowej. Zaraz po rejestracji – która przebiega błyskawicznie, jeśli zdecydujemy się to zrobić z pomocą konta na Facebooku – tworzymy swój klub. Kluczem jest zbudowanie silnego zespołu i klubu, który będzie zarabiał coraz więcej. Pierwsze kroki w grze są o tyle prostsze, że samouczek robi wszystko za nas, pokazując podstawy rozgrywki. Groźnie wyglądający Jose Mourinho pojawia się podczas gry, dość często i to on przemawia do nas podczas samouczka.

top_eleven_1

Ułożenie planu treningowe jest niezbędne ze względu na rozwój i kondycję zawodników, a odpowiednia taktyka powinna skutecznie neutralizować i osaczać przeciwników. Czekają na nas mecze ligowe, Liga Mistrzów i mecze pucharowe, więc nie będziemy narzekać na nudę. Poza tym, możemy zapraszać znajomych i obdarzać ich prezentami, co może się opłacić w przyszłości.

Na szczęście wszystkie informacje są dostępne po polsku, dzięki czemu nie powinniśmy mieć większych problemów z obsługą interfejsu. Rozgrywka, bez wątpienia, jest złożona i wymaga zarówno czasu, jak i cierpliwości. Szczególnie, że inwestycje są procesem bardzo czasochłonnym. Wybudowanie pierwszego stadionu to, aż 16 dni rzeczywistego czasu! Nie podoba się? Mikropłatności! Muszę przyznać, że podobnie, jak gry strategiczne online, tak i tutaj gra będzie wyraźnie oddziaływać na naszą bezcenną cierpliwość.

top_eleven_3

Nie mogę odmówić, Top Eleven wysokiej jakości i przyjaznego interfejsu, pomimo dość złożonej rozgrywki. Na moje oko, gra lepiej wygląda na smartfonie czy tablecie, a nieco gorzej w przeglądarce. Poza tym gra w telefonie, ma także inne zalety. Aplikacja wysyła nam informacje o zbliżającym się meczu, dzięki czemu mamy większą kontrolę nad drużyną. Poza tym, w ogóle dostępność do gry jest o wiele większa.

Na koniec, jak zwykle, mikropłatności – przekleństwo większości współczesnych darmowych gier. Akurat rozgrywka sprzyja potrzebie wydawania pieniędzy, ale wszystko zależy od naszego podejścia. Jeśli chcecie ambitniej podejść do gry i nie czekać, na przykład 16 dni na budowę pierwszego stadionu – czekają was spore wydatki. Na początku grajcie i nie przejmujcie się opłatami, w końcu lepiej, najpierw przemyśleć całą sprawę.

Top Eleven w Google Play
Top Eleven w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Solidne wykonanie
Wygodne menu
Multiplatformowość (przeglądarka, Android, iOS)

Minusy
Nie dla wszystkich
Powolność rozwoju

 

Podsumowanie
Nie wiem czy każdemu podejdzie rozgrywka, jaką oferuje Top Eleven, ale możecie śmiało spróbować zabawę w piłkarskiego menadżera. Bardzo solidnie zrealizowana, profesjonalnie spolszczona, choć może za bardzo grająca na naszej cierpliwości – tak w skrócie określiłbym Top Eleven. Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS, możemy także zagrać za darmo w przeglądarce internetowej.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1724 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Pizza vs. Skeletons

Pamiętacie Plants vs. Zombies, szaloną produkcję, w której mieliśmy obronić dom przed zombie? Tym razem, chcieliśmy zaprezentować coś równie absurdalnego.

Zamknij