Total Conquest recenzja

Total Conquest to darmowa strategia przeznaczona na urządzenia mobilne, która już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl spektakularne Clash of Clans.

total_conquest_3

Gameloft uderza kolejny raz i tym razem jest to darmowa gra strategiczna z wewnętrznym sklepem, idąca w ślady Clash of Clans. Czy tylko idąca w ślady? Gameloft, jak to Gameloft, zdecydował się, jak zwykle na zaczerpnięcie z kolejnej popularnej gry na telefon nad wyraz dużo. Clash of Clans to jedna z najlepszych i najwięcej zarabiających gier, jakie można spotkać w branży mobilnej. Gameloft miałby przepuścić taką okazję i nie stworzyć swojego własnego klona gry? NIE! Zacznijmy jednak od samego początku. W Total Conquest wcielamy się w Rzymian. Do naszej kontroli zostaje oddane małe miasteczko i w podobny sposób, jak ma to miejsce w grach strategicznych online, musimy je mądrze rozbudować, tak by przynosiło coraz większe dochody. Nie tylko z resztą. Rozbudowa wieżyczek, odpowiednie ustawienie każdego budynku, armia strzegąca naszych włości – kwestia bezpieczeństwa to podstawa. Przez kilka dni będzie strzegła nas ochrona przeznaczona dla nowych graczy, ale po jej wygaśnięciu, możemy spodziewać się ciągłych najazdów innych graczy. Sugeruje wybudowanie przede wszystkim wieżyczek, ustawienie blisko siebie wszystkich budynków i otoczenie wszystkiego murem oraz bramą.

total_conquest_1

Obrona musi być skuteczna, a musimy chronić przede wszystkim ratusza, oraz małych budowli odpowiedzialnych za składowanie pieniędzy i surowców miasteczka. Możemy też dołączać do Legionu, czyli odpowiednika gildii, która może nam dać nieco większe bezpieczeństwo podczas gry. Za każdą wygraną bitwę, otrzymujemy punkty Chwały używane do określenia naszego miejsca w rankingu indywidualnego i związanego z Legionem.

Rozgrywka jest prawie identyczna w stosunku do Clash of Clans, łącznie z małymi szczegółami – Żywność = Eliksir, Preatorianie = Giganci, Legiony = Klany etc. Kiedy szybki rozwój mamy już praktycznie za sobą, musimy przygotować armię do ataku na przeciwników, by zasilić kasę naszego miasta dodatkowymi surowcami. To praktycznie niezbędna aktywność, dlatego czego nas mnóstwo walki z innymi graczami. Nowością jest kampania, z różnymi krótkimi misjami, w których walczymy z NPC – są doskonałym źródłem dochodu, szczególnie na początku gry.

total_conquest_2

Na uwagę zasługuje grafika – nasycone kolory, przyjemne przyciski interfejsu oraz modele 3D jednostek. Total Conquest wygląda naprawdę nieźle, a przyjemnego klimatu dodają, pojawiające się w różnych miejscach, komiksowe wstawki rysunkowe. Stabilność aplikacji, także robi wrażenie, szczególnie po ostatnich doświadczeniach z innych grami i ich wersjami na Androida.

Mikropłatności nie są tak bardzo nękające, jak może się wydawać ze względu na gatunek gry. Waluta premium przyśpiesza budowę, możemy nająć cennych architektów, przyśpiesza werbunek jednostek – jej wpływ na rozgrywkę nie podlega dyskusji. Znaczący wpływ na rozgrywkę ma zatrudnienie dodatkowego architekta, który pozwala na budowę dodatkowego budynku w tym samym czasie. Im więcej architektów, tym więcej możemy na raz budować. Dodam jeszcze, że jeśli podchodzicie do gry z większą ambicją, czekają was praktycznie stałe wydatki, a nie jednorazowe.


(Total Conquest zwiastun)

Total Conquest w Google Play
Total Conquest w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Kampania
Grafika 3D
Rozgrywka
Stabilna nawet na Androidzie

Minusy
Praktycznie kalka Clash of Clans

 

Podsumowanie
Po bardzo udanej Despicable Me: Minion Rush, możemy znowu oddać się niezłej zabawie. Total Conquest to udana gra, która jest jedną z cegiełek, zmieniających opinie na temat Gameloftu na lepszą. Gra skierowana jest dla wszystkich szukających porządnej gry strategicznej z nastawieniem na akcję – rozgrywka opiera się w dużej mierze na wysyłanie jednostek do boju. Przypominam, że gra Total Conquest jest do bezpłatnego pobrania.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1997 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Nostale recenzja

NosTale to jedna z klasycznych gier do pobrania gatunku MMORPG, mają już kilka ładnych lat na karku. Gra przenosi nas

Zamknij