Total War Battles: Shogun

Dzisiaj chcemy zaprezentować Total War Battles: Shogun, przenoszącą nas do targanej wojną domową feudalnej Japonii. Znakomita grafika, równie dobra muzyka i co najważniejsze, ociekający grywalnością gameplay. Ta strategia, to coś pomiędzy grą turową i strategią czasu rzeczywistego i powinna się spodobać każdemu fanowi tego gatunku.

total_war_battles_shogun_1

Szoguni i Total War
Wkraczamy w sam środek brutalnego konfliktu między Japońskimi feudałami. Jako syn poległego Szoguna, zbieramy armię i szykujemy zemstę na zabójcach swojego ojca. Już od pierwszego kontaktu z grą, zwraca szczególną uwagę oprawa graficzna – Total War Battles: Shogun wygląda po prostu niesamowicie! Różnorodnie wyglądająca armia, porusza się płynnie zaskakując realizmem ruchów i zróżnicowaniem animacji. Otoczenie, choć statyczne, także prezentuje się świetnie, podobnie jak efekty towarzyszące pożarom. Samo oglądanie walk robi bardzo dobre wrażenie i aż miło popatrzeć na starcia między kawalerią, a piechotą czy łuczników strzelających do innych jednostek. I tak będziemy obserwowali jak przeciwnicy padają, rażeni strzałami przez naszych łuczników albo patrzyli jak parują nawzajem swoje ataki – walka wygląda jednym słowem, rewelacyjnie!

Gra jest strategią czasu rzeczywistego, ale szybkość reagowania jednostek oraz tempo akcji, wskazują że jest to pewnego rodzaju mieszanka z turówki z strategią RTS. Wrażenia potęgowane są przez samo pole bitwy, podzielone na heksagonalne pola, co powinno być znajome najstarszym fanom strategii planszowych.

total_war_battles_shogun_3

W czasie rzeczywistym…
Podczas gry, ciągle produkujemy nowe jednostki, bronimy się i atakujemy, stosujemy zróżnicowaną taktykę – kombinujemy jak w normalnych grach strategicznych. Poza tym jednostki, muszą poruszać się tylko i wyłącznie do przodu, a nie możemy ich w żadnej mierze cofać. Nasi łucznicy atakują tylko na wprost, a jednostki walczące w zwarciu, mają określony zasięg pól. Sterowanie wymaga trochę wprawy, ale wszystko przychodzi z czasem.

W Total War Battles: Shogun wykonujemy także zadania, zazwyczaj związane z wyeliminowaniem danego typu jednostek lub jednostki. Poza tym jak w innych grach strategicznych, musimy dbać o rozwój infrastruktury – w końcu na czymś trzeba oprzeć nasz przyszły sukces. Budynki muszą być konstruowane w odpowiedni i przemyślany sposób, przylegając do siebie. Są one różne i zazwyczaj związane z werbowaniem konkretnych jednostek. Może się wydawać, że gra jest prosta, ale ostrzegam to tylko pozory. Niektóre misje potrafią zszargać nerwy wyjątkowo skutecznie.

total_war_battles_shogun_2

Co do jednostek, w Totar War Battles, mamy całą masę różnego rodzaju jednostek w postaci łuczników, kawalerii, pikinierów czy zwykłej piechoty uzbrojonej w miecze. Są także jednostki specjalne, używane tylko w określonych sytuacjach na polu bitwy. Każda z nich jest dopracowana i trudno jest się przeczepić tak do ich wyglądu jak i zachowania podczas bitwy. Trzeba się tylko przyzwyczaić, że reagują nieco wolniej, kiedy wydajemy im rozkazy.

Total War Battles, nie jest jednak grą idealną; niestety, w grze nie ma trybu online i jedyne, co możemy zrobić to skupić się na kampanii, albo na zabawie lokalnej przeciwko innemu graczowi – pojedynek dwóch na dwóch. Niestety nie jest to najwygodniejsza forma zabawy. Być może, twórcy pokuszą się o dołożenie trybu online za jakiś czas jak to często miało miejsce w grach na telefon? Oby, bo gra jest znakomita!


(Totar War Battles: Shogun zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Total War Battles: Shogun w Google Play
Total War Battles: Shogun w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Grafika i płynność animacji
Poziom trudności
Wysokiej jakości efekty dźwiękowe
Ogólny poziom zabawy

Minusy
Brak trybu online

 

Podsumowanie
Totar War Battles to strategia łącząca turówkę ze strategią RTS, wyróżniająca się przede wszystkim jakością wykonania, przemyślanym pomysłem i znakomitym gameplay’em. Jednostki walczą ze sobą bardzo realistycznie, a ich reakcja na to co się dzieje podczas bitwy jest zróżnicowana i nie szablonowa. Jeśli szukasz strategicznej gry na telefon, to jedna z nielicznych oryginalnych produkcji na smartfony. Kampania zapewnia znakomitą zabawę i wciąga na długo, choć szkoda, że nie ma bardziej rozbudowanego trybu rozgrywki online.

Totar War Battles jest dostępne na Androida i iOS.

1220 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Reckless Racing 2

Wyścigi są w czołówce najpopularniejszych gatunków gier mobilnych, dlatego dzisiaj przedstawiamy tytuł, który powinien zainteresować każdego fana samochodów i zapachu

Zamknij