Toy Story:Smash it! recenzja

Macie ochotę na grę logiczną zbliżoną do kultowej Angry Birds? W Toy Story:Smash it! wcielamy się w Buzza Astrala, bohatera jednej z najpopularniejszych bajek stworzonych przez studio Pixar. Buzz musi powstrzymać inwazję obcych, na których czele stoi okrutny imperator Zurg!

Angry Birds w 3D?
Już po kilku minutach gry, widać wyraźnie, że Toy Story:Smash it! została wyraźnie zainspirowana kultową Angry Birds. Powiem nawet więcej, to takie Wściekłe Ptaki w 3D. Zadaniem Buzza jest zniszczenie wszystkich umocnień/konstrukcji, okupowanych przez obcych. Nasz bohater rzuca w określone miejsce, piłkami i częściami zabawek, a my obserwujemy jak wszystko rozlatuje się w drobny mak. Albo i nie, a my musimy restartować poziom. Pokonanym obcych, towarzyszy jęk rozczarowania i przyznanie się do porażki – możemy świętować sukces! Przejściu każdego z poziomów, podobnie jak w Angry Birds lub Cut the Rope, jesteśmy nagradzani określoną ilością gwiazdek – od 1 do 3. Na poziomach, możemy także spotkać 3 złote kostki (składające się na słowo „toy”) do zebrania, by móc otrzymać wszystkie 3 gwiazdki. Po przejściu wielu poziomów, muszę przyznać, że zdobycie wszystkich 3 gwiazdek nie jest łatwe, o czym się szybko się przekonacie. Jeśli nie będziemy mieli ochoty na bicie rekordów, wystarczy nam 1 gwiazdka i przechodzimy do następnego poziomu – wszystko zależy od nas.

Czysta przyjemność
Do dyspozycji mamy jak na razie, 60 poziomów podzielonych na 4 duże części, przy czym akcja każdej z nich, ma miejsce w różnych częściach pokoju Andy’ego. Oczywiście, z poziomu na poziom, ich trudność rośnie, ale i tak nie jest on szczególnie wysoki – chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, jaką daje wywracanie elementów klocków i strącanie karykaturalnych przeciwników.

Buzzem sterujemy za pomocą przycisków z boku ekranu, poruszamy nim w lewo lub w prawo, podczas gdy resztą ekranu dotykowego mamy do dyspozycji, gdy rzucamy piłką. Przeniesienie idei Angry Birds w trzeci wymiar jest znakomitym pomysłem – gra powinna dostarczyć dziesiątki godzin rewelacyjnej zabawy.

Od strony audiowizualnej nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń – wręcz przeciwnie. Studio Disney zrobiło kolorową i bardzo sympatycznie wyglądającą grę. Jest poza tym płynna, przewracane klocki wyglądają zaskakująco realistycznie, a muzyka znakomicie dopełnia całości, tej bardzo udanej produkcji.


(Toy Story:Smash it! zwiastun)

Plusy
Znakomita zabawa!
Solidnie zrealizowana
Coś jak Angry Birds w 3D

Minusy
???

Podsumowanie
Toy Story:Smash it! powinna być znakomitym pomysłem dla młodszych graczy i do nich właśnie jest kierowana. Bardzo przyjemnie jest wracać do już zaliczonych poziomów i bicie kolejnych poziomów, zdobywanie gwiazdek, czy po prostu obserwowanie jak przyjemnie wywracają się klocki po naszym rzucie. Grę mogę polecić, szczególnie tym, którzy szukają alternatywy w stosunku do Wściekłych Ptaków. Warto zagrać!

Toy Story:Smash it! jest dostępna na Androida oraz iOS.

1138 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Nostale recenzja

NosTale to jedna z klasycznych gier do pobrania gatunku MMORPG, mają już kilka ładnych lat na karku. Gra przenosi nas

Zamknij