United Eleven recenzja

Tysiące autentycznych piłkarzy, przyjemne symulacje meczy, świetna oprawa graficzna i mądrze zaprojektowana rozgrywka. Zapraszam na United Eleven, managera piłkarskiego dostępnego na komputer, telefon i tablet.

united_eleven_2

Nie wszyscy lubią managery piłkarskie, szczególnie, że mogą oznaczać tony tabelek, nudne podsumowania i listy nieistniejących piłkarzy. Jednak, co jeśli, gra została oparta na licencji FIFPro, umożliwiając dostęp do tysięcy autentycznych piłkarzy? Co jeśli w grze pojawia się możliwość obserwowania meczu? Co jeśli wszystko jest po polsku i do tego, nie koncentrujemy się już na wszelkich sprawa związanych z infrastrukturą klubu? Przekonajmy się w United Eleven, która posiada wszelkie cechy, by stać się najlepszym dostępnym managerem piłki nożnej dostępnym za darmo! Za grą stoi koreański potentat Free to Play – studio Nexon. Gra jest dostępna na kilka platform jednocześnie, ale nie wymaga pobierania aplikacji na telefony i tablety. Logowanie się jest bardzo łopatologiczne: uruchamiamy przeglądarkę w telefonie i poprzez przeglądarkę logujemy się na stronę internetową z grą. Oczywiście można też zagrać na komputerze, co wydaje się nieco prostsze niż na ekranie dotykowym.

united_eleven_3

Zaraz po rejestracji, zagramy w szybki samouczek, który prowadzi Carlo Ancelotti, jeden z najlepszych trenerów piłki nożnej. Na pochwałę zasługuje warstwa graficzna United Eleven i nie mam tutaj nawet na myśli, pojawiających się w grze, zdjęć piłkarzy. Wygląd i rozplanowanie menu, symulacja meczu, czy drobne detale dotyczące rozgrywki – Nexon odwalił kawał dobrej roboty. Jak inne gry typu manager, United Eleven opiera się na modelu „stwórz i prowadź drużynę”. Naszą drogę rozpoczynamy od najniższej możliwie ligi i będziemy wspinać się w górę, kupując przy okazji nowych piłkarzy oraz tłukąc wszelką konkurencję. Jak pisałem powyżej, nie koncentrujemy się jednak na rozbudowie klubu, a w 100% na drużynie, jej kondycji, ustawieniu czy zdrowiu zawodników.

united_eleven_1

W miarę gry, będziemy mogli złożyć drużynę z samym gwiazd, wliczając w to takich piłkarzy, jak: Bale, Torres, Rooney, Ronaldo, Falcao i wielu innych doskonałych piłkarzy. Każdego z nich reprezentują różne statystyki, które zmieniają się pod wpływem zbieranego doświadczenia. Piłkarze awansują na wyższe poziomy doświadczenia, trochę podobnie, jak w grach RPG – im więcej grają, tym szybciej zdobywają punkty doświadczenia. Ponieważ gra została oparta o jedną walutę, którą zarabiamy głównie po wygranych meczach, mikropłatności nie są specjalnie agresywne. Mamy wybór, pomiędzy grindem i zakupem waluty premium, dlatego nie jest tak źle. Płacący gracze wciąż posiadają znacznie większe możliwości, niżeli darmowi, o czym radzę pamiętać.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Najlepszy manager za darmo?
Symulacja meczy!
Grafika
Rozsądnie zaprojektowane menu
Dobre spolszczenie

Minusy
Dlaczego nie aplikacja?

 

Podsumowanie
Chociaż nie jestem zbytnim fanem managerów piłkarskich, tak United Eleven bardzo mi podszedł. Golunited i Top Eleven, były w porządku, ale United Eleven zdecydowanie przebije je, zarówno wykonaniem, jak i innym rozłożeniem akcentów w rozgrywce. Najważniejsza jest drużyna, nowi, taktyka, odpowiedni trening i właściwa regeneracja drużyny. Wyzywanie na pojedynek innych graczy jest świetną okazją, by zmierzyć się ze znajomymi! Przyczepiłbym się tylko do jednej rzeczy – nie rozumiem, dlaczego Nexon nie wypuścił aplikacji mobilnej. Byłoby znacznie wygodniej odpalać grę za dotknięciem palca.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2110 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najciekawsze gry wyścigowe na telefon

Gry wyścigowe to jedne z najpopularniejszych gier mobilnych. Połączenie szybkości, akcji i emocji sprawia, że są one doskonałym sposobem na

Zamknij