Urban Rivals recenzja

Urban Rivals to jedna z najpopularniejszych karcianek przeglądarkowych, dostępna od jakiegoś czasu na smartfony. Gra jest szybka, prosta i nieźle zrealizowana, dlatego w jej popularności nie widać przypadku. Jest dostępna za darmo, i na telefony, i na komputery.

urban_rivals_2

Gry karciane to gatunek kiedyś znany wąskiemu gronu fanów, potem za sprawą gier przeglądarkowych wychodzący nieco z marginesu zainteresowania. Aktualnie przeżywa renesans i możemy szybko wymienić takie tytuły jak Warstorm, Magic the Gathering, War Metal Tyrant, Berserk Online, Shadow Era czy Urban Rivals – to jedne z najpopularniejszych dostępnych online karcianek, mających miliony graczy na całym świecie. Różnią się one w mniejszym lub większych stopniu, a dzisiejszy Urban Rivals to coś dla fanów prostszych i mniej skomplikowanych odmian karcianek, stawiających na szybką i niezłożoną zabawę. Warto też dodać, że gra jest cross-platformowa i możemy się do niej logować zarówno przez przeglądarkę, jak i używając aplikacji natywnej w naszym telefonie.

Generalnie fabuła ogranicza się do prezentacji świata gry, w którym trwa wojna gangów ulicznych o władzę i szacunek na ulicy. Łącznie w grze możemy znaleźć więcej niż 400 kart, a każda przyporządkowana do jednego z 23 klanów. Klany charakteryzują się własnym stylem walki oraz unikatowym wyglądem kart. Każda z kart przedstawia bohatera, posiadającego 2 podstawowe charakterystyki: siłę ataku i zadawane obrażenia oraz umiejętność i/lub bonus. Co ciekawe, w Urban Rivals nie ma kart przedmiotów, zdarzeń etc. – są tylko i wyłącznie karty bohaterów. Wraz wygrywanymi meczami i osiąganiem coraz wyższego poziomu dostajemy nowe karty, jako nagrodę oraz nowe tryby rozgrywki.

urban_rivals_3

Zaczynając mecz, my i nasz przeciwnik, otrzymujemy losowo wybrane 4 karty wylosowane z naszych tali. Następnie, wybieramy karty, jakie mają wziąć udział w poszczególnych rundach, biorąc pod uwagę ich statystyki i specjalne umiejętności. Każda z kart ma krótki opis, przybliżającym nam daną postać i jej historię. Bohaterowie mogą awansują do 5 poziomu, stając się coraz mocniejsze, zdobywając nowe zdolności i zadając większe obrażenia.

Karcianka skupiona wyłącznie na PvP
Walka trwa cztery rundy i gracz, który będzie miał więcej punktów niż jego przeciwnik – wygrywa potyczkę. Poza wyborem kart, mamy wpływ na rozgrywkę poprzez używanie tzw. Pillz. Dostajemy ich łącznie 12 i mają one istotny wpływ na mecz, ponieważ odpowiadają one za bonus do obrażeń dla naszych bohaterów. Zaraz przed walką konkretnego herosa, możemy dać ich pewną ilość i wesprzeć go w ten sposób. Po zakończeniu meczu, jesteśmy nagradzani punktami doświadczenia.

urban_rivals_1

Podczas zabawy, zdobywamy 2 waluty – Clintz (podstawowe pieniądze), jak i Kredyty, czyli walutę premium. Clintz’y otrzymujemy poprzez codzienne potyczki, sprzedawanie kart i walkę w turniejach. Kredyty są dostępne jedynie z meczy rankingowych, turniejów i do zakupu za prawdziwe pieniądze. Za obie waluty możemy kupić nowe paczki z kartami, ale te kupione za Kredyty gwarantują nam o wiele lepsze karty. Problem polega na tym, że trudno byśmy mieli duże szansę, pojedynkować się z graczami, korzystającymi z Kredytów. Po prostu, jak w innych darmowych grach na telefon, płacący gracze mają przewagę nad niepłacącymi. W wypadku Urban Rivals jest ona bardzo wyraźna.

Na osobną uwagę zasługuje grafika i świetny komiksowo-kreskówkowy styl, nadający grze specyficznego klimatu. Karty są ręcznie rysowane i każda prezentuje się bardzo dobrze. Grze towarzyszy także przyjemna muzyka, trochę powtarzalna, ale nie musimy jej wyłączać po kilku minutach, co jest sporym osiągnięciem.

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Urban Rivals w Google Play
Urban Rivals w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Gra jest cross-platformowa (dostępna przez telefon i komputer)
Komiksowa grafika
Prosta i szybka rozgrywka
Elementy RPG
Miliony graczy z całego świata

Minusy

Kredyty mają znaczny wpływ na grę

 

Podsumowanie
Urban Rivals jest dość prostą i bardzo przystępną karcianką na telefony, wydaje się wręcz stworzona na ekrany dotykowe. Mechanika gry jest tak zaprojektowana, by pojedynki odbywały się szybko i dynamicznie – mając do dyspozycji ograniczoną ilość kart, trudno spodziewać się czegoś złożonego. Szczególnie, że w grze są same karty bohaterów. Oryginalna i stylowa grafika, szczypta elementów RPG, dostępność po polsku oraz łatwość do opanowania to główne zalety tej produkcji. Warto poza tym dodać, że w Urban Rivals gra ma miliony graczy na całym świecie i bez problemy znajdziemy kogoś do pojedynku.

Wady? Gra nie podejdzie wszystkim, trzeba po prostu lubić karcianki i do tego, tak nieskomplikowane karcianki. Zasadniczą sprawą jest to, że płacący za karty gracze, są zdecydowanie mocniejsi i nie mamy z nimi większych szans, chyba że także zapłacimy normalnymi pieniędzmi.

Urban Rivals jest dostępne na Androida, iOS oraz poprzez przeglądarkę.

1135 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Epic recenzja

Epic, przetłumaczony jako Tajemnica Zielonego Królestwa, uderzył właśnie na nasze kina, podczas gdy Gameloft wydał oficjalną grę mobilną o przygodach

Zamknij