Where’s My Water?

Uroczy krokodyl Swampie to nie lada czyścioch, a życie w kanałach miejskich to nie jest naturalne środowisko dla fanatyków mycia. Rzecz w tym, że popękały mu rury, a My musimy doprowadzić wodę do jego prysznicu. Przygody krokodyla potrzebującego wody do kąpieli? Dlaczego nie?! Oto Where’s My Water?

where_my_water_3

Byle dostarczyć wodę!
Naszym zadaniem jest dostarczenie krokodylowi Swampiemu wody, by mógł zażyć kąpieli, o której tak marzy. W praktyce robimy to ruszając palcem po ekranie dotykowym, usuwając pokłady błota i brudu oraz inne przeszkody uniemożliwiające przepływ wody. Przeszkody są bardzo różne – od zielnego szlamu, zielone algi, które powiększają się przy kontakcie z wodą, po kadzie z kwasem. Oprócz przeszkód, są także elementy pomagające nam przejście poziomu jak wiatraki kierunkujące przepływ wody. Ostatecznie, im więcej uroczy krokodylek otrzyma wody do mycia, tym bardziej będzie rozradowany. Oprócz tego, że Swampie domaga się wody, potrzebuje też kaczek do kąpieli, które są rozrzucone po poszczególnych poziomach, w mniej lub bardziej dostępnych miejscach.

Za każdy skompletowany poziom otrzymujemy punkty. Punktacja zależy od tego czy krokodyl wziął pełną kąpiel czy nie, ile wody mu dostarczymy oraz od wspomnianej ilości kaczek, jakie zdobyliśmy przechodząc poziom. Możemy zebrać maksimum 3 kaczki, co jest na początku bardzo łatwe, ale staje się stopniowo coraz trudniejsze.

where_my_water_2

Ileż można się kąpać?
Jak w podobnych grach logicznych wraz z przechodzeniem poziomów, rośnie poziom trudności, przybywa przeszkód i problemów, jakie musimy pokonać, by dostarczyć wodę. Sam krokodyl to bardzo przyjazna i ciepła postać, reagująca żywiołowo na to, co się dzieje podczas poziomów – przykładowo w zabawny sposób chowa się pod parasolem, kiedy wysadzamy coś w powietrze. O tak! Nie cofniemy się przed niczym, by dostał upragnioną wodę! Krokodyl często bywa zniecierpliwiony, kiedy musi zbyt długo czekać na wodę czy nawet smutny. Humor krokodylkowi poprawić w jeden sposób, a kiedy już woda płynie z jego prysznica – wpada w szał radości. Na naszej drodze jest łącznie kilkaset poziomów (na tą chwilę 400), każdy z nich jest różnicowany, tak pod względem budowy jak i poziomu wyzwania.

Mianowicie, gdy mamy do czynienia z długą (lub wysoką) „mapą” i poziom nie mieści się na ekranie, musimy go przewijać, co nie wpływa najlepiej na zabawę. Nad tym deweloper powinien popracować i poszukać jakiegoś wygodnego rozwiązania, ułatwiającego przewijanie ekranu. Poza tym gra posiada praktycznie same plusy, od jakości wykonania, dużej dawki humoru, po dostępne w grze dźwięki. Widać wyraźnie duże ambicje twórców, a konkretnie firmy Disney. To istne imperium, posiadające możliwości finansowe, jak mało który producent gier czy filmów animowanych.

where_my_water_1

Where’s is My Water? jest skierowana przede wszystkim dla dzieci, dlatego szczególnie one powinny być zadowolone z tej wyjątkowej gry mobilnej. Grafika i nieodparty urok, przyciągnie nie jednego, młodego łowcę przygód. Niektórzy porównują przygody zabawnego krokodyla i jego kąpieli do gry i bohaterów z Angry Birds, ponieważ producent tej gry na telefon to firma Disney. Jej ambicje sięgają stworzenia postaci, która nadawałaby się na film animowany oraz linie zabawek, co udało się producentom Wściekłych Ptaków. Czy im się to uda? Gra jest bardzo dobra i ma spory potencjał, ale sądzę, że będzie to bardzo trudne zadanie. W końcu jak pokonać Angry Birds, która ma za sobą ponad 500 mln pobrań i kontrakt na produkcję filmu? Ciężką sprawa.


(Where’s My Water? zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone


Where’s My Water? na Google Play

Where’s My Water? na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Wykonanie
Wciągająca rozgrywka

Minusy
Przewijanie ekranu

 

Podsumowanie
Where’s My Water? znakomicie wykorzystuje technologie ekranu dotykowego i jest przy tym wciągającą i niesamowicie grywalną produkcją. Grafika, dźwięki w grze i ogólna jakość stoją na najwyższym poziomie, przyczepiłbym się tylko trochę kwestii przewijania ekranu. Kiedy poziom jest zbyt rozległy, możemy mieć kłopoty z przewijaniem ekranu i kontrolą gry jednocześnie. Zarówno młodsi jak i starsi gracze, mogą spędzić nie jedną chwilę z poczciwym krokodylem Swampim, pomagając mu na blisko 400 poziomach. Gra jest idealnym wyborem dla dzieci, tylko uwaga, bo mogą zostać pochłonięte bez reszty, w dostarczanie wody uroczemu krokodylowi…

Where’s My Water? jest dostępne na Androida, iOS i Windows Phone.

1884 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Dungeons & Dragons: Arena of War recenzja

Dzisiaj coś dla fanów gier RPG, a szczególnie dla tych, którzy cenią sobie produkcje oparte o system Dungeons & Dragons.

Zamknij