World of Tanks Blitz recenzja

World of Tanks Blitz to śmiała próba przeniesienia arcypopularnej World of Tanks na urządzenia mobilne. Czy udana? Gra jest dostępna do pobrania za darmo!

world_of_tanks_blitz_1

Firmy Wargaming.net nie muszę przedstawiać, a już tym bardziej ich flagowej produkcji online, World of Tanks, która skupia się na naziemnych bitwach pancernych kolosów. Powoli tracę rachubę ile gra ma milionów graczy, ale najnowsze informacje podają coś w granicach 80 milionów! Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali zrobić coś podobnego na nasze smartfony i tablety. Po pobraniu klienta gry (około 700 MB), zalogowaniu, możemy zapoznać się z samouczkiem. Gra została doskonale spolszczona i dotyczy to także pojawiającego się w grze głosu lektora. World of Tanks Blitz to w praktyce wierne (na ile to możliwe) przeniesienie rozgrywki z World of Tanks na urządzenia z ekranem dotykowym. Z lobby dołączamy do bitew, w których bierzemy udział do momentu, aż któryś przeciwników, nie wyeliminuje nas z gry albo mapa nie zakończy się zwycięstwem jednej z drużyn. Przychodzi nam walczyć na pustynnych pustkowiach czy leśnych nizinach, a każda mapa wydaje się rozsądnej wielkości. Wygrać możemy na dwa sposoby: eliminacja wszystkich czołgów przeciwnika albo zajęcie strategicznego obszaru.

world_of_tanks_blitz_2

Warstwa audiowizualna gry prezentuje się rewelacyjnie i zostawia w tyle, konkurencje taką jak Iron Force. Bardzo podoba mi się poziom detali World of Tanks Blitz, a polski komentarz fantastycznie uzupełnia resztę. Jestem także pełen uznania dla wyglądu menu i wygody z korzystania aplikacji. Co prawda zdarzyło się, że gra kilka razy crashowała, ale to normalne przy wszystkich nowych grach – oczywiście liczę przy tym na szybką poprawę! Tak jak w wersji komputerowej, do dyspozycji graczy jest drzewko technologiczne, aktualnie obejmujące 3 frakcje (Amerykanie, Niemcy, Rosjanie). W ramach wybranego drzewka znajdziemy szereg autentycznych maszyn bojowych, począwszy od szybkich i lekkich czołgów pierwszych generacji, po wielkie stalowe potwory, sięgające kilkudziesięciu ton. Wszystkie dostępne czołgi i działa pancerne, możemy ulepszać przy pomocy punktów badań i pieniędzy, dzięki czemu maszyna będzie mobilniejsza, bardziej groźna w ataku, czy twardsza na ataki przeciwnika.

world_of_tanks_blitz_3

Jeśli mieliście już na swoim koncie strzelanki na telefony, tym łatwiej będzie się wam odnaleźć w rozgrywce. Wirtualny joystick, z lewej strony ekranu dotykowego, odpowiada za poruszanie się czołgu w terenie, natomiast przyciski z prawej strony odpowiadają za przybliżanie celu i strzał. Naturalnie, są jeszcze inne przyciski, ale głównie te są ważne. Ich ułożenie i wielkość jest na tyle rozsądne, że praktycznie nie zdarza się omyłkowe kliknięcie w inny przycisk niż potrzeba. By sprawy jeszcze bardziej uprościć, istnieje auto-celowanie, które pomaga w namierzaniu ruchomych celów. Mikropłatności są identycznie rozwiązane, jak w World of Tanks – gracze mogą zakupić konto premium, podwajające ilość punktów doświadczenia i pieniędzy z bitew oraz kupić jeden z kilku wybranych maszyn premium. Jako zagorzały gracz War Thunder, doceniam możliwość kupienia bonusu do doświadczenia i kasy, ale raczej nie jestem fanem zakupu czołgów premium. A wy co sądzicie?!


(World of Tanks Blitz zwiastun)

World of Tanks Blitz w Google Play
World of Tanks Blitz w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Doskonałe przeniesienie World of Tanks na urządzenia mobilne!
Grafika
Dźwięk
Wygodne menu
Wciągająca rozgrywka

Minusy
Czasami crashuje

 

Podsumowanie
Jestem zdecydowanie na tak! World of Tanks Blitz to doskonała okazja, by spróbować swoich sił w walkach wojsk pancernych, ale tym razem, na urządzeniu mobilnym. Gra przekonała mnie do siebie nawet bardziej niż klasyczny, komputerowy World of Tanks! Jedyny szkopuł w tym, że gra została wydana na iOS, podczas gdy, jak zwykle, posiadacze telefonów z Androidem muszą poczekać. Warto jednak czekać, a jeśli macie urządzenia z jabłkiem, pobierajcie bezpłatnie już teraz!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2673 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Clash of Clans recenzja

Dzisiaj jedna z najpopularniejszych strategii i darmowych gier na telefon iPhone - Clash of Clans odbiega poziomem jakości od wielu

Zamknij