Zombie Wonderland 2

Masz ochotę na tower defense i zombie? Zombie Wonderland 2 to ciekawy reprezentant gatunku tower defense, w którym kontrolujemy woźnego Chucka, mającego zadanie ochrony swojego miejsca pracy przez hordami zombie! Nasz dzielny woźny musi bronić nie tylko współczesnych budynków, ale także obiektów z przeszłości jak np. średniowieczny zamek czy grobowiec mumii.

zombie_wonderland_2_1

Groźny – Woźny
Bohater aplikacji, czyli woźny Chuck to prawdziwy fanatyk czystości, dlatego po każdej fali nadgniłych nieprzyjaciół, znajduje ochotę, by wziąć w swoje ręce wiernego mopa i czyścić zapaskudzoną podłogę – prawdopodobnie jest to efekt przeżywania stresu. Sprzątanie, mimo że nie ma głębszego sensu to znak firmowy Chucka. Nasz bohater nie jest bezbronny – jego podstawową broń stanowi strzelba i ma możliwość jej ulepszania w ciągu gry. Chuck musi walczyć z zombiakami przez określony czas do momentu, aż timer na ekranie wybije zero. Możemy także zabezpieczyć okna za pomocą desek, chociaż o wiele lepszym rozwiązaniem jest użycie specjalnych wieżyczek, które szatkują naszych przeciwników szybko, łatwo i skutecznie. Możemy je ulepszać podczas gry, choć ich użycie jest limitowane. Poza tym Chuck ma całe mnóstwo skutecznych pułapek i dość egzotycznych broni jak roślina zjadająca zombie czy bardzo skuteczna, zdalnie sterowana pułapka na niedźwiedzie. Podskakując, przemieszczają się w kierunku zombie, zamieniające je w mokre zielone plamy.

zombie_wonderland_2_2

Nieco dziwaczna historia Zombie Wonderland 2, rozgrywana jest w różnych okresach czasowych, dlatego będziemy bronić np. pomieszczenia z sarkofagiem faraona walcząc w miedzy czasie z „egipskimi” zombiakami, czy bronić średniowiecznego zamku strzelając do zombie-rycerzy. Przeciwnicy jakich musimy pokonać, są bardzo zróżnicowani, ale ich zachowanie wygląda dość podobnie – po prostu szarżują, niczym nasza husaria i albo atak zakończy się całkowitym sukcesem, albo całkowitą klapą.

“Barricade your homes. Avoid all contact with infected individuals”
Gra posiada jednak małą wadę, która utrudnia nieco zabawę – nasz bohater może miejscami nie reagować na niektóre komendy, jak np. barykadowanie okien, a to oznacza utratę kontroli podczas walki z zombiakami. Podobnie sprawa wygląda, kiedy chcemy strzelić do określonego zombie, a przez pomyłkę możemy pacnąć w button odpowiedzialny za określoną pułapkę – rzecz w tym, że wspomniane pułapki mają limit użycia.

zombie_wonderland_2_3

Sterowanie bywa miejscami irytujące, ale na szczęście nie doskwiera nam ten problem ciągle, a okazjonalnie. Wrażenie może zrobić przede wszystkim miła dla oka grafika jak i płynność animacji, druga odsłona tej aplikacji mobilnej jest wyraźnie staranniej wykonana. Wszelkie efekty graficzne są dużym plusem tej gry na telefon, tak samo jak przyjemne dźwięki wychodzące z głośniczka naszego urządzenia.

Idea gry jest oczywiście bardzo prosta, ale nie dajcie się zwieść, gra jest o wiele trudniejsza niżeli może się wydawać. Rozgrywka wciąga i miejscami może być sporym wyzwaniem, ponieważ zombie poruszają się stosunkowo szybko i w dużych ilościach, co zmusza nas do wykazania  refleksu i zręczności. Poziom trudności rośnie z poziomu na poziom, więc przygotujcie się na ostrą młóckę. Uważam, że to osobiście za duży plus, dlatego z czystym sumieniem mogę tą grę polecić każdemu, kto choć trochę lubi zręcznościowe gry na telefon lub strzelanki. Gra ma potencjał i jako tower defense, wprowadza nieco świeżości do wciąż eksploatowanego gatunku.


(Zombie Wonderland 2 zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Zombie Wonderland 2 na Google Play
Zombie Wonderland 2 na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Wesoły woźny Chuck
Grafika i wykonanie
Różnorodni przeciwnicy

Minusy
Kłopoty ze sterowaniem

 

Podsumowanie
Zombie Wonderland 2 to z pewnością warta uwagi gra typu tower defense, dość oryginalnie podchodząca do tego gatunku gier. Gra jest utrzymana w wesołej, kreskówkowej konwencji co sprawia, że jest w sam raz tak dla młodszych jak i starszych graczy. Mimo okazjonalnych problemów ze sterowaniem, gra oferuje satysfakcjonująca rozrywkę każdemu, kto szuka szybkich, prostych i emocjonujących gier zręcznościowych. Dobra i płynna grafika, różnorodni przeciwnicy i wciągające poziomy. Czego chcieć więcej? Gotowy zmierzyć się z hordami zombiaków?

Zombie Wonderland 2 jest dostępne na Androida i iOS

830 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Pirates of the Caribbean: Masters of Seas recenzja

Pirates of the Caribbean: Masters of Seas to bezpłatna gra skierowana dla fanów filmu i przygody w pirackim stylu. Co

Zamknij