Zombiewood recenzja

Zombiewood to zwariowana darmowa strzelanka, przenosząca nas do apokaliptycznego świata na wesoło. Los Angeles zostało opanowane przez umarlaki, a my wcielamy się w pewnego gościa, który postanowił zostać aktorem, podczas gdy zombie służą za darmowych statystów. Doprawdy, zombie apokalipsa to doskonały moment na robienie kariery filmowej…

zombiewood_1

Hollywood? Nie, Zombiewood!
Zombie jak widać nie wychodzą z mody i są bardzo wdzięcznym tematem tak na filmy, jak i na gry na telefon – konkretnie strzelanki. Nie będę rozwijał dlaczego tak jest, ale fakt faktem, aplikacji z zombiakami jest całkiem sporo i będziemy przynajmniej część z nich omawiać w przyszłości. Bez obaw, Zombiewood jest w zasadzie dla wszystkich rządnych przygód graczy – zombie wyglądają śmiesznie, pokracznie i karykaturalnie.

Nasz bohater kręci filmy, a każdy z filmów jest podzielony na sceny. Każda scena to w praktyce poziom, mający „scenariusz” do wypełnienia czyli nic innego jak zadania dodatkowe, odblokowujące bonusy. Przykładowo, musimy odnaleźć ukryte trofeum, zabić więcej niż 200 zombie, skończyć poziom mając ponad 90% energii czy po prostu użyć apteczki. Po spełnieniu wszystkich wymogów, możemy w ten sposób otrzymać więcej i punktów, i pieniędzy. Poziomy są zróżnicowane, ale głównie chodzi w nich o strzelanie i likwidowanie hord zombie. Tak, więc czeka nas np. ochrona dzieciaka, który musi dostać się do domu, walka z zombie na plaży, ochrona ciastek – tak tutaj zombie jedzą także ciastka – czy zebranie określonej ilości srebrnych monet. W międzyczasie oczywiście, eksterminujemy każde paskudztwo, podążające w naszym kierunku!

zombiewood_2

Gra jest super, choć w sklepie drożyzna
Podczas gry otrzymujemy punkty doświadczenia i pieniądze, które wydajemy na ulepszanie i odblokowywanie coraz to potężniejszych broni. Miotacz płomieni, minigun, potężny rewolwer, granatnik czy ultra-potężna wyrzutnia rakiet i wiele innych ciekawych zabawek. Niestety odblokowanie części z nich, szczególnie tych najpotężniejszych, jest do nabycia tylko poprzez użycie waluty premium, a więc za prawdziwe pieniądze. Podczas gry sporo zależy od giwery jaką posiadamy, sama celność niewiele nam da, kiedy szarżują na nas dziesiątki przeciwników. Cofanie się i strzelanie to chyba najczęstszy manewr podczas zabawy. Zombiewood nie ma obostrzeń wiekowych, a jedynym ograniczeń jest chyba poziom trudności, który dość szybko rośnie. Oczywiście jak inne darmowe gry na telefon, tak i tutaj dodatkowe opłaty, pomagają nam podczas przechodzenia poziomów.

zombiewood_3

Sterowanie odbywa się za pomocą drążków; tym lewym poruszamy bohaterem w różnych kierunkach, a drugim strzelamy oraz jednocześnie celujemy w danym kierunku. Generalnie sterowanie jest proste, jasne i przyjemne. Dodatkowo mamy przyciski aktywujące przedmioty specjalne (jak kij bejsbolowy czy bombardowanie) oraz dodatkowe boosty (przyśpieszenie etc.). Gra posiada też elementy multiplayer, dlatego możemy bez problemu zmierzyć się ze swoimi znajomymi i otrzymać różne prezenty oraz nagrody. Warto dodać, że jeśli logujemy się co godzinę, czeka na nas do zgarnięcia 500 monet, które uzupełniają się właśnie po upływie godziny.

Wady? Warto zaznaczyć, że sklep w grze jest stosunkowo drogi, dlatego nie przestraszcie się jak zobaczycie ile kosztuje, np. zastrzyk świeżych monet albo papierowej waluty premium. Jak na polskie warunki drożyzna, choć nawet nie tylko na polskie, bo jak wiadomo gry na telefon, nie należą do specjalnie kosztownych.


(Zombiewood zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Zombiewood w Google Play
Zombiewood w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Dużo akcji
Świetna grafika
Muzyka
Dużo humoru
Do gry chce się wracać

Minusy
Zdecydowanie za drogi sklep

 

Podsumowanie
Spędziłem wiele godzin walcząc z karykaturalnymi umarlakami i jestem pod dużym wrażeniem, tego co zrobił Gameloft. Zombiewood jest lekki, humorystyczny i kolorowy oraz bardziej zachęcający wizualnie, niżeli recenzowany przez nas niedawno Call of Mini Zombies. Z jednej strony grafika, przyjemny gameplay, dużo akcji oraz przyjemny głupkowaty humor, a z drugiej drogi wewnętrzny sklep. Mimo tej wady, w grę bez wątpienia warto zagrać, bo jest naprawdę znakomita. Do Zombiewood chce się wracać i jest zdecydowanie wartym uwagi tytułem spośród wszystkich darmowych gier.

Zombiewood jest dostępne na Androida oraz iPhone i Pada

1249 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Zombie Highway recenzja

Samochód, giwery, nieskończona podroż przez pustynie, oraz zombie – to właśnie recepta na bardzo udaną grę na telefon za darmo.

Zamknij