Andromeda 5 recenzja

Andromeda 5 to kosmiczna przygoda, która czeka na wszystkich śmiałków. Do odwiedzenia mamy 20 galaktyk, 200 misji czeka na skompletowanie, a wszystko w oprawie graficznej stworzonej na bazie Unity 3D. Za darmo i po polsku.

andromeda_5_2

Spośród darmowych gier online, możemy wymienić kilka tytułów, które przenoszą nas w dalekie zakątki przestrzeni kosmicznej. DarkOrbit czy nieco nowsza Battlestar Galactica Online to chyba najbardziej znane produkcje Free to Play. Andromeda 5 to zręcznościowa gra akcji, w której wsiadamy za stery statku kosmicznego i rozpoczynamy podbój kosmosu. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas wybór frakcji i rejestracja – frakcje Vindexis i Regia Ales. Do wyboru mamy grę przez klienta lub przez przeglądarkę, ale sugeruje raczej to pierwsze rozwiązanie. Podobnie, jak w wypadku MMO Drakensang Online, instalacja klienta gry dobrze wpływa na jej stabilność. Andromeda 5 została spolszczona, ale dotyczy to interfejsu, podczas gdy ścieżka audio jest w języku angielskim. Twórcy chwalą się 16 galaktykami i aż 200 misjami, rzecz jednak w tym, że obszary są raczej ograniczone, a misje powtarzalne. Nie przeszkadza to jednak w przedniej zabawie, bo Andromeda 5 potrafi dostarczyć jej mnóstwo.

andromeda_5_1

Silnik Unity 3D robi swoje, dlatego Andromeda 5 powinna spodobać się każdemu fanowi produkcji Free to Play. Wszystkie obiekty w grze są dostępne w formie modeli 3D, podczas gdy gra jest w zasadzie 2D – w przestrzeni kosmicznej latamy na jednej płaszczyźnie. Równie dobrze prezentuje się także muzyka, która przyjemnie uzupełnia resztę gry i nadaje Andromeda 5, jeszcze więcej futurystycznego szlifu. Sterowanie odbywa się za pomocą myszki i klawiatury, choć istnieje możliwość gry samą myszką – nie jest to jednak szczególnie wygodne. Prawy przycisk myszy odpowiada za wyznaczenie celu (strzelanie jest automatyczne) czy zbieranie surowców, podczas gdy przyciski AWSD służą do kontroli statku.

andromeda_5_3

Podczas naszych kosmicznych wojaży, będziemy zbierać surowce, walczyć z statkami kosmitów czy sprzedawać zdobyte dobra, w stacjach kosmicznych. Zaczynamy posiadając malutki stateczek, z bardzo ograniczonymi możliwościami bojowymi i minimalną przestrzenią ładunkową (statek Komar). Kolejne statki kosmiczne są już o niebo sprawniejsze i ładniejsze – Obrońca, Żmija czy ostatni Czerwony Smok, na którego trzeba zbierać całymi miesiącami. Jego cena (30,000,000 $) przyprawi każdego o zawrót głowy. Wszystkie statki kosmiczne, możemy śmiało ulepszać i wyposażać w nowe podzespoły – broń, osłony, moduły i lepszy typ amunicji. Wszystko kosztuje i żeby myśleć o postępie, trzeba nastawić się na grind lub wydawanie pieniędzy w wewnętrznym sklepie. Niewiele tutaj zmienia możliwość wymiany podstawowej waluty i surowców na jedną z dwóch walut premium (Equilibrium, Nova).

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Grafika (Unity 3D)
Muzyka
Rozgrywka
W całości po polsku

Minusy
Może za prosta…

 

Podsumowanie
Andromeda 5 to prosta i przyjazna dla gracza gra akcji, w którą można pograć albo w przeglądarce albo poprzez klienta. Gra się bardzo przyjemnie, a jakość, z jaką zrobiona została ta produkcja, zasługuje na uznanie. Z nowych gier online, Andromeda 5 jest jedną z najciekawszych do przetestowania, dlatego zachęcam do zostanie kosmicznym pilotem. Czeka na was 20 galaktyk – małych, bo małych, ale jednak.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

840 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Beach Buggy Blitz recenzja

Połączenie niekończącego biegacza (endless runner) z grą wyścigową? Dlaczego nie?! Zapraszam na kolorową, wesołą i darmową grę dla fanów ostrej

Zamknij