Anno Online recenzja

Za Anno Online odpowiada studio Ubisoft, które poznaliśmy przy okazji innych bezpłatnych gier online. Grę odpalamy w przeglądarce, dlatego zaraz po rejestracji możemy błyskawicznie wejść do gry!

anno_online_3

Firma Ubisoft bardzo dobrze radzi sobie na rynku gier Free to Play, a więc dostępnych za darmo, ale z zainstalowanym wewnętrznym sklepem. Co by nie mówić, ich chyba najlepszymi produkcjami dostępnymi bezpłatnie są przede wszystkim Duel of Champions i bardzo popularna strategia Settlers Online. W jednej i drugiej spędziłem wiele godzin, dlatego podchodziłem do Anno Online z niemałym zainteresowaniem. Co czeka nas tym razem? Ubisoft przenosi graczy do świata powstających kolonii, w którym wcielamy się w jednego z zarządców. Naszym zadaniem będzie budowa od postaw gospodarki, tak by zachęciła jak najwięcej osadników. Od razu muszę zaznaczyć, że gra została pomyślana w takich sposób, by skoncentrować się w całości na sprawach związanych z ekonomią. Jeśli spodziewaliście się jakichkolwiek elementów wojennych, musicie wybrać inną grę. W Settlers Online bitwy były jedynie epizodem, natomiast w Anno Online nie będziemy sobie zawracali głowy wojną.

Standardowo, zaraz po rozpoczęciu gry, zajmie się nami samouczek. Początkowo możecie poczuć się trochę zdezorientowani menu, ale ponieważ Anno Online jest po polsku, a samouczek jest bardzo przystępny – na dłuższą metę nie powinniście mieć z grą jakichkolwiek problemów. Kolonie budujemy począwszy od pierwszych siedzib ludzkich, targów i budynków odpowiedzialnych za pozyskiwanie surowców.

anno_online_2

Podobnie, jak w innych grach strategicznych online, będziemy tworzyć łańcuchy powiązań pomiędzy poszczególnymi budynkami. Najpierw trzeba zadbać o lokum dla kolonisty, potem najbardziej niezbędne narzędzia, żywność, a w swoim czasie, także budowa świątyni. System powiązań budynków ze sobą jest naprawdę imponujący, choć trzeba wykazać mnóstwo cierpliwości, by rozwinąć kolonie na bardziej zaawansowany poziom. Oczywiście, jeśli cierpliwość nie jest naszą najmocniejszą stroną, możemy pomagać sobie pieniędzmi. W miarę awansu na coraz wyższe poziomy, dochodzi coraz więcej budynków, które będziemy włączali na tereny naszej kolonii. Zabawa trwa do momentu, aż nie znudzi nas pacyfistyczna koncepcja rozgrywka – moim zdaniem trochę elementów rywalizacji, nikomu by nie zaszkodziło.

Anno Online wygląda świetnie, a Ubisoft w moich oczach tworzy chyba najlepiej wyglądające darmowe gry w przeglądarce. Można łatwo przybliżać i oddalać punkt widzenia, co widzieliśmy już w Settlers Online. Całość dopełnia przyjemna i  klimatyczna muzyka, która nie denerwuje naszego ucha nawet po kilku godzinach słuchania.

anno_online_1

Mikropłatności nie należą do ulubionych elementów gier online i chyba nic nie jest w stanie tego zmienić. W grach strategicznych ich wpływ jest znacznie większy niż w innych gatunkach gier, co widać na przykładzie War Thunder lub World of Tanks, które w znacznej części opierają się na umiejętnościach. W Anno Online możemy wybierać spośród bardzo zróżnicowanych dodatków – garść waluty premium, surowce, budynki specjalne, elementy dekoracyjne czy całe olbrzymie wyspy z pewną liczbą osadników.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Pacyfiści powinni być zadowoleni
Solidne wykonanie
Oprawa audiowizualna
Wersja polska

Minusy
Brak bitew
Nie dla wszystkich

 

Podsumowanie
Nie mogę odmówić wysokiej jakości wykonania i przyjemnej dla oka grafiki wraz z muzyką. Anno Online powinna zachwycić wszystkich graczy, szukających porządnej darmowej strategii, skupionej na ekonomicznych aspektach rozgrywki. Obok Settlers Online to z pewnością jedna z najlepszych darmowych gier strategicznych, choć mnie jednak brakuje elementów czysto wojennych. Nie wiem czy wam ostatecznie podejdzie, ale z pewnością warto w nią pograć, by wyrobić sobie własne zdanie.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1558 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Gears & Guts recenzja

Zombie okupują miasto! Są wszędzie i uprzykrzają życie mieszkańcom - ktoś musi zrobić z nimi porządek. Tym ktosiem jesteśmy My,

Zamknij