Dragon Nest recenzja

Dragon Nest to jedna z nowszych gier autorstwa południowokoreańskiego studia Eyedentity Games i wydanych przez firmę Nexon (MapleStory, Navyfield 2). Przenosimy się do fantastycznej krainy Lagendii, którą odkrywamy, jako jeden z bohaterów – ruszamy w przygodę, by pomóc dobrej bogini Altei, otrutej przez jej niegodziwą siostrę – Vestinel.

dragon_nest_1

Wkraczamy do Lagendii…
Podobnie jak w innych darmowych grach MMORPG, pierwszym krokiem, będzie stworzenie naszego własnego bohatera. Będziemy nim odważnie przemierzać kolorowy, fantastyczny świat Lagendii. Aktualnie mamy do wyboru 4 klasy postaci – wojownika, łuczniczkę, czarodziejkę oraz kleryka. Tutaj od razu drobna uwaga – nie możemy wybrać płci swojej postaci, ponieważ klasa przypisana jest do danej płci. Nie jest to najczęstsze rozwiązanie w grach online, ale zdarza się w wypadku kilku gier, jak choćby Elsword Online czy Vindictus. Każda z klas ma inną rolę podczas gry; Wojownik jest stworzony do walki wręcz i przyciągania uwagi potworów, Czarodziejka i Łucznik specjalizują się w walce dystansowej, a Kleryk leczy i wspiera całą resztę (walka wręcz idzie mu zdecydowanie słabiej niż Wojownikowi). Kiedy już zdecydowaliśmy, która postać najbardziej nam odpowiada, może śmiało wejść do właściwej części gry.

Rozwój naszego przyjaznego i sympatycznie wyglądającego herosa, opiera się na kupowaniu umiejętności w ramach drzewka. Oczywiście, wraz z osiąganiem coraz wyższych poziomów nasza postać staje się coraz mocniejsza, a liczba punktów, jakie rozdysponowaliśmy na drzewku – rośnie. Na poziomie 15 możemy specjalizować naszą postać wybierając jedną z dwóch dostępnych podklas.

dragon_nest_2

To, co od razu zwraca szczególną uwagę to fakt, że neutralne postacie posiadają własne kwestie mówione – ruch w zdecydowanie dobrą stronę. Uprzyjemnia to interakcje z NPC. Druga rzecz, od razu zwracająca uwagę to bardzo przystępne i proste sterowanie, przypominające gry konsolowe – widzimy postać zza pleców, myszką kontrolujemy w kierunek ataku i możemy atakować dwoma typami ataków, podczas gdy przyciski na klawiaturze, służą poruszaniem się do przodu, na boki, unikaniu i używaniu kolejnych umiejętności specjalnych.

Dynamit!
Miasto jest naszą bazą wypadową – bierzemy w niej zadania, sprzedajemy niepotrzebny ekwipunek, odbieramy nagrody czy spotykamy się z innymi graczami. Cała reszta gry jest instancjonowana – dzielona na małe lokacje, po których się poruszamy. Na szczęście powrót do miasta jest błyskawiczny – zaraz po pokonaniu bossa/wypełnieniu zadania, jesteśmy teleportowani do z powrotem.

dragon_nest_3

Ze znalezieniem partnerów do gry, różnie bywa, akurat nie miałem problemu ze znalezieniem małej grupki poszukiwaczy przygód – dla niektórych graczy jednak, pewien problem może stanowić język angielski. Interakcje z innymi graczami oraz sama gra, wymagają znajomości języka angielskiego. Mimo, że gra jest prosta i przystępna, niewiele to zmienia. Biorąc pod uwagę sterowanie i ogólne wrażenia jest to MMORPG z dużym naciskiem na akcje. Nie chodzi w nim o plątanie się w skomplikowanym sterowaniu czy stosowanie bardziej wysublimowanych taktyk – chodzi po prostu o tłuczenie w spektakularny sposób, zabawnie wyglądające potwory. Przedmioty dostępne w Dragon Nest zasługują na osobne omówienie. Przede wszystkim jest ich od groma i wyglądają przy tym świetnie – z przyjemnością kupowałem nowe przedmioty dla mojego wojownika. Czy to ciężki młot, czy wielki miecz lub topór, bohater posługuje się nim zręcznie i szybko, zadając olbrzymie spustoszenia w szeregach potworów. Co do samych wrogów, mogę powiedzieć, że wyglądają arcykomicznie – raczej wzbudzają śmiech niż jakiekolwiek obawy. Przyjemnie jest patrzeć jak lecą w powietrze, po otrzymaniu potężnego łupnia w łepetynę!

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Kreskówkowe klimaty!
Bogactwo kolorów
Dynamiczna walka
Mówione kwestie dialogowe
Cut-scenki

Minusy
Kreskówkowe klimaty…

 

Podsumowanie
Dragon Nest można nazwać powiewem świeżości i bardzo solidnie zrealizowaną darmową grą MMORPG. Cut-scenki, mówione kwestie dialogowe, dynamiczna walka oraz przystępne sterowanie to zdecydowanie najbardziej wyraziste zalety tej produkcji wydanej przez Nexon. Z drugiej strony, być może mangowo-kreskówkowa grafika nie spodoba się wszystkim. Mimo wszystko, uważam że to jedna z najciekawszych darmowych gier, aktualnie dostępnych na rynku. Znając studio Nexon, Dragon Nest będzie stale rozwijana i jest do dodatkowy powód dla którego warto ją pobrać. No i jest dostępna za darmo!

Dragon Nest jest dostępna poprzez klienta

Dragon Nest wymagania systemowe

Wymagania minimalne
OS – Windows XP/Vista/2000
Karta graficzna – Nvidia GeForce 5200 lub lepsza
CPU – 1.4 GHz Pentium 3
RAM – 512 MB
HDD – 3 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania rekomendowane
OS – Windows XP/Vista/2000
Karta graficzna – Nvidia GeForce 6600+
CPU – 2.6 GHz Core 2 Duo
RAM – 1024 MB (1GB)
HDD – 3 GB wolnego miejsca na dysku

916 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Eternity Warriors 3 recenzja

Eternity Warriors 3 to kolejna część serii action RPG stworzona przez Glu Mobile. Przygotujcie się na mnóstwo akcji i prawdziwą

Zamknij