Ghost Recon Phantoms recenzja

Ghost Recon Phantoms to obowiązkowa pozycja dla fanów strzelanek do pobrania za darmo. Za produkcją stoi studio Ubisoft, dlatego o jakość nie musicie się specjalnie martwić.

ghost_recon_online_1

Możemy wcielić się w jedną z trzech dostępnych klas – szturmowca, specjalistę i zwiadowcę. Każda z nich została stworzona, by spełniać inną rolę podczas walki. Szturmowiec to jak sama nazwa wskazuje, żołnierz wyspecjalizowany w walce w średnim i bliskim kontakcie z wrogiem – jest w samym ogniu walki, a do pomocy ma specjalną tarczę odbijająca pociski z frontu. Specjalista to żołnierz wspierający resztę i używający specjalnego systemu Aegis, który potrafi zakrzywiać tor lotu pocisków dla siebie i dla drużyny. Zwiadowca to doskonały żołnierz do szybkich wypadów za linię wroga, w czym pomaga mu okresowa niewidzialność – do walki używa karabinu snajperskiego. Każda z klas sprawdza się przeciw innej wybranej klasie, bo Szturmowca możemy wyposażyć w urządzenie emitujące mikrofale, które idealnie kontruje innego szturmowca z tarczą. Analogicznie Zwiadowca może wykrywać niewidzialnych zwiadowców za pomocą systemu Oracle, a Specjalista, zakłócać działanie Aegis. Jeśli macie już doświadczenie w strzelankach, ale nie typu World of Tanks czy War Thunder, a takich, jak S.K.I.L.L. 2: Special Force, powinniście bez problemu odnaleźć się w Ghost Recon Phantoms.

ghost_recon_online_3

Pod warunkiem jednak, że nastawicie się na bardziej taktyczną, spokojniejszą grę – w grze znajdziemy mnóstwo okazji do „kampienia”, czemu sprzyja, w znacznym stopniu, mechanizm rozgrywki. Najważniejsza jest jednak gra drużynowa – od niej zależy wszystko. Trzymanie się razem, pomaganie sobie podczas walki i pilnowanie stanu zdrowia zarówno swojej postaci, jak i członków drużyny – to jest podstawa gry. Bardzo łatwo zarobić poza tym kulkę od snajperów, którzy mogą stanowić nawet połowę drużyny! Jak to wpływa na grę? Możecie się domyślić niestety sami. Przeważa bardziej obrona niż atak. Ghost Recon Phantoms znajdziemy mnóstwo bajerów, począwszy od rozbudowanych statystyk meczu wraz w wyborem najlepszego gracza w kilku kategoriach. Muszę zwrócić uwagę, na to że broń kupujemy w grze na stałe, a nie tak jak w niektórych strzelankach, wynajmujemy na jakiś czas. Godne pochwały.

ghost_recon_online_2

Ghost Recon Phantoms od momentu odpalenia, robi bardzo dobrze wrażenie. Interfejs został bardzo profesjonalnie zaprojektowany, przez co gra, w stosunku do innych darmowych gier dostępnych na rynku prezentuje się bardzo solidnie. Silnik gry – Athena – został stworzony przez Ubisoft z myślą o słabszych komputerach i może nie jest szczytem tego, co można mieć na komputerze, ale sprawdza się i nie tnie za bardzo podczas walki. Nie miałem też problemów z lagami, jak to miało miejsce w S.K.I.L.L. 2: Special Forces.

Mikropłatności oferują różne zabawki pomagające podczas walki. Musze jednak bardzo pochwalić Ubisoft, że nie naruszają one znacząco równowagi między „darmowymi”, a płacącymi graczami. Zakup granatów, amunicji i przedmiotów lekko poprawiających statystki, raczej nie powoduje, że wydawanie pieniędzy ma przesadzony wpływ na rozgrywkę. Po graniu w wiele gier strategicznych, mogę odetchnąć, że nie wszystkie produkcje Free to Play są tak bardzo skażone mikropłatnościami.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Bardzo solidnie zrobiona
Płynny i przyjemny dla oka silnik gry
Profesjonalne spolszczenie
Spokojniejsza i bardziej taktyczna rozgrywka
Mikropłatności

Minusy
Ciężkie początki
Dość „kamperska” rozgrywka

 

Podsumowanie
Ghost Recon Phantoms to kolejna bardzo udana produkcja stworzona przez Ubisoft, dobrze znane ze bezpłatnych strategii Settlers Online, Duel of Champions i Anno Online, nie wspominając o innych pudełkowych grach, jak Assassin Creed czy Heroes. Przy pierwszym kontakcie, strzelanka nie wzbudziła mojego szczególnego entuzjazmu, ale z czasem okazała się dużo lepsza niż na przykład ostatnio recenzowany przeze mnie S.K.I.L.L. 2: Special Forces. Pobieranie trwało niemiłosiernie długo, ale warto było poczekać. Polecam i powtarzam – gra zrobi na was wrażenie, jeśli przetrwacie więcej w niej więcej niż kilka godzin.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1464 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Star Legends

Star Legends to kolejna z nielicznych darmowych gier na telefon, dostępna jako multiplatformowe MMORPG, gdzie tysiące graczy mogą zakosztować prawdziwej

Zamknij