Heroes Online recenzja

Fantastyczny świat Ashan czeka na wszystkich śmiałków, którzy chcą zakosztować prawdziwej przygody. Taktyczne bitwy i ukierunkowanie gry na walkę, powinny zjednać serca graczy na całym świecie. Heroes Online jest w całości po polsku!

heroes_online_1

Ubisoft to dobrze znane studio, wszystkim fanom gier darmowych, jak i tych pudełkowych. Sam z uwagą śledzę wszystkie pojawiające się, firmowane ich logiem gry, szczególnie, po wypuszczeniu przez nich udanej Heroes VI. Z bezpłatnych, najbardziej odpowiadają mi Settlers Online i Duel of Champions, które możemy stawiać za wzór tworzenia gier Free to Play. Wróćmy może jednak do Heroes Online. Po błyskawicznej rejestracji, przechodzimy do wyboru imienia oraz frakcji. Aktualnie dostępne są dwie – Przystań i Nekropolia. Na więcej przyjdzie nam jeszcze poczekać. Właściwa część gry to w zasadzie kampania, którą możemy przechodzić solo lub w trybie kooperacji. Z czego składa się kampania? Poruszamy się po mapie przygód – coś jak w poprzednich Heroes – i toczymy bitwy z garnizonami rozłożonymi w różnych miejscach. Czasami garnizony strzegą surowców, czasami artefaktów, a innym razem są przeciwnikiem, którego musimy pokonać, by pchnąć fabułę do przodu lub skompletować zadanie. W Heroes Online znajdziemy zarówno wiele ciekawych zadań, zarówno polegających na dostarczeniu surowców, zabiciu określonego wroga, czy zdobyciu cennego artefaktu.

heroes_online_3

Bitwy rozgrywane są w bardzo zbliżony sposób, jak w klasycznej serii Heroes. W końcu doczekałem się turowych bitew w przeglądarkowym wydaniu! Jednostki poruszają się planszy, podzielonym na heksagonalne pola tłukąc się ze sobą i zdobywając teren. Możemy się bronić, możemy przeczekać trochę i zaatakować w wybranym momencie czy stosować drapieżną strategią i atakować „cała naprzód”! Oczywiście, są także elementy RPG, a więc za każdą walkę otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym nasz heros będzie coraz mocniejszy. Rozwój jest także istotny z tego powodu, że bohater, wraz z wyższym poziomem, może posiadać w swojej armii coraz więcej lepszych potworów. Wyższy poziom, to także lepsze magiczne przedmioty, które możemy zakładać w kilku miejscach (pancerz, lewa ręka, prawa ręka etc.).

heroes_online_2

Poziom trudności stosunkowo szybko rośnie i przychodzi pora na zakupy w wewnętrznym sklepie. Na szczęście, model mikropłatności nie jest specjalnie drapieżny i zostawia sporą przestrzeń na normalną grę, podpieraną grindem. Nie będę decydował za was, czy warto wydawać pieniądze czy nie, ale jak dla mnie nie jestem zadowolony ze stabilności serwerów.

Warto pamiętać o codziennym logowaniu, dzięki któremu można dostać zarówno niezłe magiczne przedmioty, jak i pieniądze oraz walutę premium.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Mam słabość do serii Heroes
Oprawa graficzna
Muzyka
Ukierunkowana na bitwy i akcje
Oryginalność

Minusy
Błędy, problemy z serwerem

 

Podsumowanie
Wśródprodukcji stworzonych przez Ubisoft, możemy znaleźć kilka bardzo udanych gier, z Duel of Champions czy Anno Online na czele. Czas pokaże, czy do tego grona dołączy Heroes Online, ale jestem raczej dobrej myśli. Jak sądzę, grę czeka jeszcze wiele zmian, zanim będziemy mogli mówić na temat Might and Magic Heroes Online w superlatywach. Problemy z serwerami to najczęstszy problem tej darmowej strategii, ale z czasem powinno być znacznie lepiej. Dodatkową zaletą jest dostępność w całości po polsku! Zachęcam do bezpłatnej rejestracji i gry przez przeglądarkę.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1892 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Shadowgun: DeadZone recenzja

Macie ochotę na rewelacyjnego i na dodatek darmowego FPSa na telefon? Shadowgun: DeadZone została stworzona przez studio Madfinger Games, odpowiadające

Zamknij