Miasto Pary recenzja

Miasto Pary (City of Steam) to najnowsza produkcja prosto na przeglądarki, otwierającą przed nami mroczny steampunkowy świat. Ta darmowa gra online jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji na przeglądarkę tego roku.

miasto_pary_1

Steampunk?
W ramach małej odmiany od gier na telefon, postanowiłem zrecenzować jedną z ciekawszych gier stworzonych na nasze przeglądarki. Miasto Pary opiera się bezpośrednio na serii książek The New Epoch stworzone przez Davida Lindsay. Steampunk to świat, w którym magia przeplata się z techniką, tworząc świat maszyn parowych i potężnych magów. Wkraczamy do zindustrializowanego świata gdzie rewolwer i magiczna różdżka są równymi sobie broniami. Ponieważ mamy do czynienia z grą MMORPG, najpierw tworzymy postać wybierając elementy wyglądu i klasę (Arkanista, Strzelec, Strażnik, Medium – pełen opis klas znajduje się poniżej recenzji), wybieramy rasę, imię i jesteśmy gotowi, by wejść do przygody. Razem jest aż 9 różnych ras, włącznie z rasami znanymi typowo ze świata fantasy, czyli Gobliny i Orkowie. Ludzkie rasy to Wewnętrzni, Avenijczycy, Osteńczysy i Stoigmarowie, a Draugowie i Rivenowie przypominają Elfy.

miasto_pary_3

Od pierwszego kontaktu z grą, Miasto Pary robi świetne wrażenie za sprawą niesamowitej oprawy audiowizualnej. Gra została stworzona na silniku Unity 3D, który jest chyba aktualnie najbardziej zaawansowanym i najpopularniejszym zarazem silnikiem dla przeglądarek. Po pierwszym zalogowaniu się do gry, prawie oniemiałem – gra wygląda wspaniale, a już wstęp po polsku, praktycznie zmiótł mnie z fotela! Wielkie brawa! Ostatnia darmowa gra online, która zrobiła na mnie takie wrażenie jakością grafiki w przeglądarce to Drakensang Online od Bigpointa. Produkcja została sprawnie zlokalizowana na język polski, dlatego możemy bez problemu zagłębić się w fabułę – akurat wybuchła panika w mieście, ponieważ zbudził się wielki, mecho-podobny robot. Trwa ewakuacja, a my przebijamy się przez część miasta, walcząc z napotkanymi potworami. W między czasie, doradza nam samouczek, jak poradzić sobie z interfejsem – wszystko jest bardzo proste i intuicyjne. Sterujemy za pomocą myszy i klawiatury, podczas gdy umiejętności są aktywowane przez klawisze numeryczne, podobnie jak w innych grach MMORPG.

miasto_pary_2

Co właściwie czeka na nas w grze? Przede wszystkim podążanie za głównym wątkiem fabularnym, mnóstwo przygód w przygotowanych przez twórców misjach i rozwój naszego bohatera. Brzmi jak długa i barwna przygoda, prawda? Twórcy postawili przed sobą bardzo ambitne zadanie, a że gra wydaje się sprawnie dowodzona, z pewnością czeka na nas stale rozwijany świat.

W sklepie gry, możemy kupić dodatkową walutę zwaną elektrum, za którą można kupić dodatkowe stroje, pojazdy oraz stworzenia towarzyszące nam podczas gry. Zakres cen jest stosunkowo duży, a te najdroższe sprzęty mogą z łatwością zmasakrować nasz portfel. Plecak odrzutowy za prawie 150 zł?…Przyznam, że cena nieco szokująca, za coś, co zwiększa szybkość poruszania się naszej postaci.

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
MMORPG w przeglądarce!
Fantastyczna grafika
Po polsku
Steampunkowy klimat
Muzyka

Minusy
Drobne błędy

 

Podsumowanie
Miasto Pary określiłbym odważnie, krokiem naprzód, jeśli chodzi o gatunek MMORPG – dostępność tak dobrej gry na przeglądarkę, zasługuje na szacunek. Za sprawą silnika Unity3D odpowiedzialnego za grafikę, gra wygląda świetnie, a My mamy do zabawy rozległy i całkiem oryginalny świat pachnący Steampunkiem. Gorąco zachęcam do gry!

Miasto Pary klasy
Strzelec to adept magii dusz i bardzo sprawny użytkownik broni strzeleckiej dysponujący umiejętnościami, dzięki którym może przerobić zwykłą broń palną w potężną machinę oblężniczą.

Broń klasowa – muszkiet, garłacz, pistolet, karabin powtarzalny
Pancerz klasowy – lekka zbroja, zbroja egidy, średnia zbroja

Arkanista to potężny władca żywiołów, który w ramach różnorodnych taktyk wykorzystuje energię ognia, lodu oraz błyskawicy, by siać zniszczenie wśród wrogów.

Broń klasowa – różdżka, laska
Pancerz klasowy – lekka zbroja, naramienniki, tarcze

Strażnik to bardzo mocny i wytrwały wojownik specjalizujący się w walce bezpośredniej, technikach obronnych oraz przywoływaniu sojuszników.

Broń klasowa – buława, topór, szabla, młot, broń drzewcowa, miecz
Pancerz klasowy – średnia zbroja, ciężka zbroja, wzmocniona szata, tarcze

Medium to oświecony artysta, który zna tajniki magicznej muzyki Mechanizmu, posiadającą moc leczenia sojuszników i osłabiania wrogów.

Broń klasowa – berło, włócznia
Pancerz klasowy – wzmocniona szata, ciężka zbroja, tarcze

1019 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Burn the Rope

Burn the Rope polega na tytułowym spalaniu liny. Korzystając z żyroskopów i praw fizyki, obracając telefonem kierujemy małym ognikiem, żeby

Zamknij