Rail Nation recenzja

Rail Nation, czyli niepowtarzalna okazja, by stanąć na czele własnej firmy transportowej i zdominować biznes kolejowy. Rail Nation bezpłatna i niewymagająca klienta strategia przeglądarkowa.

rail_nation_3

Jeśli bawiliście się w dzieciństwie kolejkami, a ustawianie torów, budzi w was tylko pozytywne uczucia, tym łatwiej odnajdziecie się w świecie Rail Nation. Ta darmowa gra strategiczna, przenosi wszystkich graczy na arenę rywalizacji o miano najsprawniejszego biznesmena w nietypowej branży – transporcie kolejowym. Najpierw szybka rejestracja i już możemy zacząć. W ramach naszej działalności biznesowej, będziemy z jednej strony zarządzać infrastrukturą – nie tylko kolejową –, a z drugiej całym taborem kolejowym. Istotną częścią rozwoju jest także rozwijanie nowych technologii, które umożliwiają zakup nowocześniejszych lokomotyw i wagonów. Nasz dworzec kolejowy to miejsce, w którym znajdziemy wiele budynków, które, stopniowo, będziemy ulepszać, by te dawały nam więcej bonusów i pieniędzy. Hotel, dom loterii, restauracja, bank, dom handlowy, dom licencyjny – wszystkie trzeba rozwijać równolegle. Właśnie pieniądze są podstawowym celem, całej aktywności w grze. Zarabiamy tworząc połączenia kolejowe, które są podstawowym źródłem zarobków.

rail_nation_1

Im więcej posiadamy lokomotyw i wagonów, tym większe będą nasze zarobki. Samouczek pokaże wam, jak ustala się rozkład jazdy, a efekty, można zobaczyć na mapie świata – pociągi będą jeździć pomiędzy miasteczkami. Mapa świata jest rozległa, ale mając jedną lokomotywę, nie podbijemy świata – wszystko przychodzi z czasem. Na mapie, znajdziemy dziesiątki miasteczek, które czekają, aby połączyć je siecią połączeń kolejowych. Kto nie posiada zbyt wielkiej cierpliwości, będzie musiał skorzystać z mikropłatności i zapłacić za postęp w grze. Jeśli chcecie są do kupienia dwa rodzaje kont – Pakiet Startowy i Konto Plus. Pakiet Startowy to jednorazowy zakup, który daje kilka rodzajów bonusów, a Konto Plus to inwestycja ograniczona w czasie (7 dni). Wszystkie wykupione bonusy są bardzo duże i Rail Nation nie wyróżnia się od reszty produkcji online.

rail_nation_2

Podobnie, jak w innych grach online mamy różne możliwości interakcji z innymi ludźmi, w ramach wybranego serwera. Wszyscy gracze znajdują się w ogólnym rankingu, który rejestruje postępy i czuwa nad ogólną punktacją. Płacisz? Będziesz wyżej niż niepłacący gracze. Pomimo, że Rail Nation to gra 2D, budzi pozytywne odczucia, nie tylko, jeśli chodzi o grafikę, ale i przemyślany interfejs. Lokomotywy jeżdżą żwawo pomiędzy miasteczkami, a nadzór nad naszym imperium jest prosty, łatwy i przyjemny. Grę wydało Travian Games, znane z legendarnej już strategii Travian, a więc weterani branży Free to Play.

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Nowe rozwiązania
Przemyślany interfejs
Grafika i ogólna jakość
Wersja Polska

Minusy
Niewiele akcji i bitew
Nie dla każdego

 

Podsumowanie
Sprawnie zrealizowana, przyjemna i całkiem oryginalna – Rail Nation może się podobać. W zasadzie to gra strategiczna Free to Play, ale na szczęście na tyle przemyślana i oryginalna, że wprowadza coś do swojego gatunku. Z drugiej strony, nie jestem pewny, czy podejdzie każdemu z was, bo jednak bitew i akcji w niej nie zaznamy. Warto spróbować, ale nie mogę wam obiecać, że porwie was na długo. Gra jest darmowa i nie wymaga pobierania.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2245 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Where’s My Water 2 recenzja

Stęskniliście się za przyjaznym krokodylkiem Swampiem, który ma problemy z bieżącą wodą? Where's My Water 2 uderzyło kilka dni temu

Zamknij