S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja

Weekend już się rozpoczął i z tej wspaniałej okazji, chciałem przybliżyć S.K.I.L.L.: Special Force 2 – darmową strzelankę online opartą o klienta do pobrania.

skill_1

Nie muszę chyba dodawać, że nie jest to jedna z gier na telefon, a produkcja dostępna za darmo poprzez klienta na komputery. Grę wydało Gameforge, które aktualnie obsługuje między innymi Runes of Magic i Aion Online. Najpierw czeka nas tylko darmowa rejestracja, pobranie i instalacja klienta, a szybko potem możemy wskoczyć do właściwej części gry. S.K.I.L.L.: Special Force 2 najogólniej rzecz biorąc, to strzelanka stworzona mając za wzór legendarny już Counter Strike. Nie będę zliczał ile czasu spędziłem w CSie, ale możecie mi uwierzyć, że wystarczająco dużo, by móc ją szczególnie mile wspominać. Zaraz po zalogowaniu, czeka nas wybór imienia i jednej z trzech jednostek sił specjalnych. Amerykanie i Rosjanie nie zaskakują, ale obecność meksykańskich sił specjalnych, jak najbardziej. Kolejnym krokiem jest samouczek, który niczego w sumie nie odkrywa – po prostu przechodzimy przez szkolenie, strzelamy do sylwetek przeciwników i uważamy, by nie zdjąć przez przypadek zakładników. Główna część rozgrywki, opiera się na potyczkach z innymi graczami. Obok standardowego trybu Deathmatch, będziemy mierzyć się z falami przeciwników w Surivivalu, walczyć przeciwko wrogiej drużynie w Seizure, oraz zdobywać lub ochraniać tajne dane w trybie Escape. Jest, w czym wybierać. Jak już zauważyliście lub zapewne się domyślacie po zrzutach ekranu, S.K.I.L.L.: Special Force 2 została osadzona w czasach współczesnych, co oznacza także czekający na nas olbrzymi arsenał broni.

skill_2

Znajdziemy tutaj praktycznie wszystko, na dodatek dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Granaty, strzelby małe i duże, karabiny snajperskie, maszynowe, pistolety – niektóre giwery robią wrażenie, szczególnie te cięższe. Do każdej z tych zabawek, możemy dokupić dodatki, takie jak celownik i tłumik. Oczywiście najpierw będziemy musieli uzbierać określoną ilość waluty w grze, choć możemy i tak wszystko kupić przy użyciu waluty premium – mikropłatności. Od strony wizualnej, S.K.I.L.L.: Special Force 2 wygląda dobrze za sprawą użytego silnika, czyli Unreal Engine trzeciej generacji. Silnik ma całkiem niezłe osiągi, przy stosunkowo niewielkich wymaganiach sprzętowych. O ile do samego silnika nie będę się przyczepiał, to muszę już to zrobić przy innej okazji. Niestety, chodzi mi o lagi.

skill_3

Podczas testów były one tak częste i nie przyjemne, że ginąłem wielokrotnie w wyjątkowo głupi i bezsensowny sposób. Pomijam już nawet fakt, że jeden strzał ze snajperki w dowolne miejsce oznacza śmierć, rozwiązanie wyjątkowo głupie, ale być może twórcy przemyślą jeszcze sprawę. Z jednej strony mamy lagi, a z drugie różne dziwne błędy, pojawiające się podczas rozgrywki.

Nie lubię mikropłatności, ale nie mogę też powiedzieć, że czasami są one bardzo rozsądnie rozwiązane. Pozytywnym przykładem będzie dla mnie War Thunder, a negatywnym chyba większość gier strategicznych online. Na tym tle S.K.I.L.L.: Special Force 2 nie wypada źle, bo i tak gra sprowadza się głównie do umiejętności strzelania. W wewnętrznym sklepie możemy nabyć zarówno różne akcesoria i broń, jak i specjalne konto VIP gwarantujące różne dodatki, dodatkowe doświadczenie i magiczne kapsułki Orgelbox.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Wciągająca rozgrywka
Po polsku
Solidny silnik Unreal III

Minusy
Mocno zbuggowana
Przeklęte lagi!

 

Podsumowanie
S.K.I.L.L.: Special Force 2 robi raczej pozytywne wrażenie, ale poważnie dają się we znaki zarówno błędy, jak i irytujące lagi. Na szczęście, gra posiada też wystarczająco dużo zalet, by mogła przyciągnąć na nie jeden tydzień. Ostatecznie, radzę S.K.I.L.L. wypróbować samemu, szczególnie, że została w całości spolszczona. Pamiętajcie, że gra oparta jest o klienta do pobrania.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

1702 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Total Conquest recenzja

Total Conquest to darmowa strategia przeznaczona na urządzenia mobilne, która już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl spektakularne Clash of Clans. Gameloft uderza kolejny raz i...

Zamknij