S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja

Weekend już się rozpoczął i z tej wspaniałej okazji, chciałem przybliżyć S.K.I.L.L.: Special Force 2 – darmową strzelankę online opartą o klienta do pobrania.

skill_1

Nie muszę chyba dodawać, że nie jest to jedna z gier na telefon, a produkcja dostępna za darmo poprzez klienta na komputery. Grę wydało Gameforge, które aktualnie obsługuje między innymi Runes of Magic i Aion Online. Najpierw czeka nas tylko darmowa rejestracja, pobranie i instalacja klienta, a szybko potem możemy wskoczyć do właściwej części gry. S.K.I.L.L.: Special Force 2 najogólniej rzecz biorąc, to strzelanka stworzona mając za wzór legendarny już Counter Strike. Nie będę zliczał ile czasu spędziłem w CSie, ale możecie mi uwierzyć, że wystarczająco dużo, by móc ją szczególnie mile wspominać. Zaraz po zalogowaniu, czeka nas wybór imienia i jednej z trzech jednostek sił specjalnych. Amerykanie i Rosjanie nie zaskakują, ale obecność meksykańskich sił specjalnych, jak najbardziej. Kolejnym krokiem jest samouczek, który niczego w sumie nie odkrywa – po prostu przechodzimy przez szkolenie, strzelamy do sylwetek przeciwników i uważamy, by nie zdjąć przez przypadek zakładników. Główna część rozgrywki, opiera się na potyczkach z innymi graczami. Obok standardowego trybu Deathmatch, będziemy mierzyć się z falami przeciwników w Surivivalu, walczyć przeciwko wrogiej drużynie w Seizure, oraz zdobywać lub ochraniać tajne dane w trybie Escape. Jest, w czym wybierać. Jak już zauważyliście lub zapewne się domyślacie po zrzutach ekranu, S.K.I.L.L.: Special Force 2 została osadzona w czasach współczesnych, co oznacza także czekający na nas olbrzymi arsenał broni.

skill_2

Znajdziemy tutaj praktycznie wszystko, na dodatek dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Granaty, strzelby małe i duże, karabiny snajperskie, maszynowe, pistolety – niektóre giwery robią wrażenie, szczególnie te cięższe. Do każdej z tych zabawek, możemy dokupić dodatki, takie jak celownik i tłumik. Oczywiście najpierw będziemy musieli uzbierać określoną ilość waluty w grze, choć możemy i tak wszystko kupić przy użyciu waluty premium – mikropłatności. Od strony wizualnej, S.K.I.L.L.: Special Force 2 wygląda dobrze za sprawą użytego silnika, czyli Unreal Engine trzeciej generacji. Silnik ma całkiem niezłe osiągi, przy stosunkowo niewielkich wymaganiach sprzętowych. O ile do samego silnika nie będę się przyczepiał, to muszę już to zrobić przy innej okazji. Niestety, chodzi mi o lagi.

skill_3

Podczas testów były one tak częste i nie przyjemne, że ginąłem wielokrotnie w wyjątkowo głupi i bezsensowny sposób. Pomijam już nawet fakt, że jeden strzał ze snajperki w dowolne miejsce oznacza śmierć, rozwiązanie wyjątkowo głupie, ale być może twórcy przemyślą jeszcze sprawę. Z jednej strony mamy lagi, a z drugie różne dziwne błędy, pojawiające się podczas rozgrywki.

Nie lubię mikropłatności, ale nie mogę też powiedzieć, że czasami są one bardzo rozsądnie rozwiązane. Pozytywnym przykładem będzie dla mnie War Thunder, a negatywnym chyba większość gier strategicznych online. Na tym tle S.K.I.L.L.: Special Force 2 nie wypada źle, bo i tak gra sprowadza się głównie do umiejętności strzelania. W wewnętrznym sklepie możemy nabyć zarówno różne akcesoria i broń, jak i specjalne konto VIP gwarantujące różne dodatki, dodatkowe doświadczenie i magiczne kapsułki Orgelbox.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Wciągająca rozgrywka
Po polsku
Solidny silnik Unreal III

Minusy
Mocno zbuggowana
Przeklęte lagi!

 

Podsumowanie
S.K.I.L.L.: Special Force 2 robi raczej pozytywne wrażenie, ale poważnie dają się we znaki zarówno błędy, jak i irytujące lagi. Na szczęście, gra posiada też wystarczająco dużo zalet, by mogła przyciągnąć na nie jeden tydzień. Ostatecznie, radzę S.K.I.L.L. wypróbować samemu, szczególnie, że została w całości spolszczona. Pamiętajcie, że gra oparta jest o klienta do pobrania.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1769 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Angry Birds Star Wars

Gwiezdne Wojny i Angry Birds? Czysty absurd?! Początkowo możemy poczuć lekkie zaskoczenie, na co tym razem wpadło studio Rovio, ale

Zamknij