Warframe recenzja

Kosmiczny shooter science-fiction, Warframe, przenosi nas w odległe zakątki kosmosu. Graliście w multiplayer Mass Effect III? Zobaczcie Warframe. Do pobrania za darmo.

warframe_3

Grę wyprodukowało studio Digital Extremes i jest to ich pierwszy projekt z gatunku Free to Play. Mają już na koncie między innymi The Darkness II. Ich debiut na rynku darmowych gier to kosmiczna strzelanka nastawiona na kooperacje pomiędzy graczami. Łudząco przypomina rozgrywkę online znaną z Mass Effect III, co uważam za zaletę samą w sobie. Wkraczamy do gry, kiedy niszczycielskie imperium Grineer, eliminuje resztki oporu ze strony rasy Tenno. Przypadek jednak sprawia, że niemające cienia szans na przetrwanie Tenno, odkrywają prastare pancerze bojowe, które całkowicie wywracają stan wojny. Wynik przestał być przesądzony, a my, jako jeden z Tenno, rozpoczynamy kontrofensywę. W Warframe znajdziemy mnóstwo klas, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Są zarówno takie, które imponują pancerzem, stawiające na walkę w cieniu, jak i dysponujące potężną bronią maszyny do zabijania. Większość odblokowujemy w miarę postępu w grze. Każda klasa dysponuje bronią podstawową (karabinek, shotgun), dodatkową (wielkokalibrowy pistolet) i bronią do walki w bezpośrednim starciu (zabójczy miecz). Praktycznie każda broń się przydaje podczas walki.

warframe_1

W Warframe możemy stworzyć drużynę wraz z trzema innymi graczami i w trybie kooperacji, mierzyć się z kontrolowanymi przez komputer przeciwnikami. Taka właśnie jest podstawowa idea gry. Misje są dość konkretne i sprowadzają się do odbicia ważnych danych czy zabicia wszystkich wrogów. Przeciwnicy to przedstawiciele rasy Grineer i zachowują się całkiem rozsądnie, jak na sterowanych przez komputer – próbują nas otoczyć, chowają się, grają zespołowo etc. W miarę przechodzenia kolejnych misji, stają się znacznie trudniejsi, bo także lepiej strzelają – jest to w zasadzie typowe dla wszystkich strzelanek online.

warframe_2

Rozgrywka jest nastawiona przede wszystkim na akcje, ale także na grę w drużynie. Granie solo jest znacznie trudniejsze, a potem staje się już praktycznie niemożliwe. Grafika i efekty dźwiękowe to ścisły top darmowych gier – niewiarygodny poziom, ale i wysokie wymagania sprzętowe. Warframe wygląda genialnie, ale pod warunkiem, że dysponujecie odpowiednim sprzętem. Na szczęście, w razie potrzeby, można zmienić poziom detali, który posiada dość szeroki zakres modyfikacji. Pamiętam, że w War Thunder też mieliśmy takie możliwości.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Fantastyczna grafika
Ogólna jakość
Oryginalność
Coś jak tryb multi z Mass Effect III

Minusy
Wymagania systemowe

 

Podsumowanie
W stosunku do innych darmowych strzelanek, Warframe to fantastyczna jakość – przebija wiele innych produkcji Free to Play, jak na przykład Ghost Recon Online. Jeśli graliście w trybie kooperacji w Mass Effect III, Warframe powinien wam podejść. Rozgrywka wciąga i jest bardzo ekscytująca. Pamiętajcie, że Warframe nie jest produkcją stworzoną do rozgrywki solo, o czym przekonamy się podczas wielu misji – grajcie ze znajomymi i innymi graczami online.

Warframe wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne

OS – Windows XP (SP3) /Vista /Windows 7/8
Procesor – Intel Core 2 Duo e6400/AMD Athlon x64 4000+ lub lepszy
Karta Graficzna – GeForce 8600 GT/ATI Radeon HD 3600 lub lepsza
DirectX -wersja 9.0c
RAM – 2 GB RAM
HDD – 2 GB

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

634 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes Online recenzja

Fantastyczny świat Ashan czeka na wszystkich śmiałków, którzy chcą zakosztować prawdziwej przygody. Taktyczne bitwy i ukierunkowanie gry na walkę, powinny

Zamknij