Pogromcy recenzja

Pogromcy to multiplatformowa gra RPG fantasy z klimacie retro dostępna za darmo (ufff…), która przeniesie nas w świat przygody. Zaczynamy od stworzenia własnej postaci i będziemy zarówno rywalizować z innymi graczami, jak i wytępiać potężne, zagrażające królestwu potwory.

Postać herosa

Początkujący bohater, nie jest ani specjalnie mocny, ani doświadczony, ale wszystko zmieni się z czasem. Uczestniczenie w kampanii dla pojedynczego gracza i rozbudowanej rozgrywce gracz kontra gracz, pozwoli bohaterowi na zdobycie prawdziwej potęgi. Kampania to szereg pojedynków toczonych z wyjątkowo wymagającymi przeciwnikami, a po ich powaleniu, otrzymasz coraz cenniejszą nagrodę. Będziesz walczyć z bestiami pokroju smoków, wampirów, trolli czy dzikich wilkołaków – z pokonanych potworów, weźmiesz bezcenne trofeum. Na Arenie zmierzysz się z różnymi wrogami generowanymi przez komputer, ale już w Koloseum, czekają na nas pojedynki z innymi graczami.

Walka w kampanii z jakiś stworem

W miarę rozwoju bohatera, twórcy przygotowali kolejne wciągające elementy rozgrywki, jak Bitwy Bohaterów, Najazdy, Bitwy o Tron czy Turnieje Bohaterów, w których zmierzą się najlepsi gracze. Cały czas będziecie wojować, ulepszać swój ekwipunek, zdobywać doświadczenie, nowe umiejętności i mierzyć się z innymi bohaterami. Ilość dostępnych w grze przedmiotów jest bardzo duża, a niektóre zestawy wymagają bardzo dużego trudu. Każdy z nich będziesz ulepszał, by dostarczał jeszcze więcej bonusów dla swojego herosa.

Umiejętności postaci i ich rozwój

Darmowa gra MMO Pogromcy to jednak nie tylko kampania i tryby walki z innymi graczami – ofertuje także możliwość dołączenia do klanu i budowanie mocnej drużyny z innymi. W tym elemencie, gra oferuje stosunkowo obszerny wachlarz opcji społecznościowych: rozwijanie budynków klanowych, wspólne odkrywanie smoczych skarbów, klanowy czat czy skarbiec.

Kooperacja pomiędzy graczami w klanie jest w stanie wynieść go na sam szczyt. W zależności od poziomu doświadczenia herosa i roli w społeczności klanu, możemy awansować od zwykłego wojownika, aż po samego dowódcę. Oprócz rankingu klanów, gracze awansują indywidualnie w rankingu ogólnym. Mikropłatności pomagają wyraźnie w rozwoju, ale jeśli stawia się rozwój postaci na pierwszym miejscu, mogą być problematyczne. Niestety, wszystko jest tak zaprojektowane, że dość szybko gra upomni się o zawartość portfela.

Przykładowa walka w Koloseum

Zalety
Klimat retro fantasy
Ładna szata graficzna
Prosta i wciągająca

Wady
Mikropłatności dość szybko dają się we znaki
Miejscami bardzo archaiczna

Werdykt
Bardzo przyjemnie było pograć w Pogromców i poczuć nieco retro klimatu starszych gierek na telefony. Przyjemna grafika, pomocna społeczność i prosta, casualowa rozgrywka przyciągnęła mnie na dłużej, chociaż mam wrażenie, że niektóre rozwiązania są nie tyle retro co pachną archaizmem. Gra jest dostępna za darmo, więc możecie sprawdzić, ją sami tylko weźcie pod uwagę, że mikropłatności szybko się upomną o wasze pieniądze…

204 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Pudding Monsters recenzja

Czerwonym, komicznie wyglądającym deserkom grozi zjedzenie i ich jedynym ratunkiem jest trzymanie się razem i kontratak w żądnych puddingów ludzi.

Zamknij