Clumsy Ninja recenzja

Poznajcie Clumsy Ninja, czyli niezdarnego wojownika ninja, który rusza na misje uratowania swojej przyjaciółki Kiry. Gra jest dostępna całkowicie bezpłatnie do pobrania.

clumsy_ninja_1

Jeśli spodziewacie się kolejnej, robionej na jedno kopyto, bijatyki czy gry akcji, jesteście w wielkim błędzie. Tym razem czeka nas coś z gruntu innego i na tyle innowacyjnego, że być może jesteśmy świadkami narodzin nowego gatunku gier? Clumsy Ninja to rodzaj symulacji, w której szkolimy głównego bohatera, ale mamy z nim kontakt głównie poprzez interakcje z ekranem dotykowym. Kluczowa jest interakcja z bohaterem, niespotykana często w grach mobilnych. Kontrolujemy go w związku z tym pośrednio, na przykład, łapiąc go za rękę, nogę czy przytrzymując w powietrzu worek treningowy, by ten mógł w niego tłuc. Nadrzędnym celem gry pozostaje odnalezienie przyjaciółki głównego bohatera, wojowniczki Kiry (nawiasem mówiąc o wiele sprawniejszej w swoim fachu, co nasz bohater). Zaczynamy zwyczajowo od samouczka, który jest bardzo prosty, ale dla osób znających język angielski – na spolszczenia gier na telefon musimy trochę jeszcze poczekać. Sterowanie nie powinna nikomu sprawiać problemów, szczególnie, że nie musimy robić wszystkiego za naszego ninja. Posiada on wystarczająco sztucznej inteligencji, by wstać po upadku, czy podążać za nami. Wszystko zależy od nas i od tego, czy się nam chce.

clumsy_ninja_3

Warto napisać więcej na temat bohatera gry, bo tytułowy ninja, pomimo że jego twarz jest niemal w całości zasłonięta, to wyjątkowo sympatyczna postać. Po każdym mniejszym sukcesie, podchodzi bliżej nas i wyciąga rękę, czekając aż przybijemy mu piątkę! Po kilku godzinach treningów można naprawdę przywiązać się do niego i jego nieludzkiej wręcz niezdarności. Tak jest to niezdara i ninja, który właściwie ma problemy z poruszaniem się, a co dopiero z zadawaniem ciosów. W miarę awansu na wyższe poziomy doświadczenia, nasz bohater staje się coraz zręczniejszy, a my odblokowujemy coraz więcej narzędzi do ćwiczeń, ubrań, zabawek, pasów i innych przedmiotów.

clumsy_ninja_2

Od pierwszego kontaktu z grą, uderza rewelacyjna i niesamowicie dopieszczona grafika oraz design aplikacji. Praktycznie wszystko wydaje się być na miejscu, włącznie z sympatycznym bohaterem, tytułowym ninja. Jego upadki, fikołki, salta i to wszystko, co możemy zrobić z nim, używając ekranu dotykowego to zabawa w czystej postaci. Rewelacja!

Clumsy Ninja posiada bardzo rozbudowany i przemyślany model mikropłatności, który możemy obejrzeć przy okazji samouczka. Tak, jak w innych darmowych grach na telefon, istnieją obok siebie dwa rodzaje walut, którymi możemy odblokować wybrane gadżety i dodatki. Płacąc możemy odblokować niemal wszystko i to od razu, ale w zasadzie nie ma takiej palącej potrzeby. Przywiązując się do tytułowej postaci, możemy odczuć taką potrzebę, ale odpowiednio cierpliwie podchodząc do gry, możemy sobie to całkowicie podarować.

Na koniec dodam, że dostaniecie trochę waluty premium, za zarejestrowanie się przy użycia konta na Facebooku.

Clumsy Ninja w Google Play
Clumsy Ninja w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Grafika
Innowacyjność
Super zabawa!
Dla graczy w każdym wieku
Doskonale wykorzystuje technologie ekranu dotykowego

Minusy
?????

 

Podsumwanie
Clumsy Ninja to prawdziwa rewelacja. O ile spodziewałem się kolejnej wtórnej bijatyki, otrzymałem wyjątkowo oryginalną i sympatyczną grę dla graczy bez względu na wiek. Poza tym jest bardzo dopracowana, na tyle, że mam trudności nie znalezieniem, jakiejkolwiek jej wady. Najwygodniej gra się na tablecie z racji wielkości ekranu dotykowego, ale na telefonie też nie jest źle. Studio Natural Motion Games będę uważnie obserwował w przyszłości – kto wie, czym jeszcze zaskoczą? Pobierajcie za darmo! Naprawdę warto!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1842 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes of Dragon Age recenzja

Trzecia część popularnej serii RPG, Dragon Age jest w fazie produkcji, ale od kilku dni w Google Play i iTunes,

Zamknij