Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles

Wciel się w legendarnego Asasyna Altaira i skradaj się w Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles. Walcz, skacz po dachach i wykonuj nie daj się zabić podczas wykonywania niebezpiecznych zadań, których podołać się wykonania mogą tylko najlepsi.

Cichy zabójca
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles miała swoją premierę wraz z wersjami na konsole i jest grą związaną z główną serią AC jedynie tematycznie. Gramy w tym samym uniwersum, lecz brak powiązania fabularnego pomiędzy obydwoma tytułami. Ponownie jednak kierujemy losami Altair’a i chodzimy po głównych miastach Ziemi Świętej, wykonując skrytobójcze misje. Chodzimy po dachach, skaczemy po budynkach czy nawet wspinamy się po ścianach.

W mobilnej wersji AC naszym głównym zadaniem, jako Altair, jest wykradzenie od Templariuszy obiektu o nazwie Chalice, który według legendy posiada moc zakończenia Wojen Krzyżowych. W związku z prowadzonym śledztwem, wykonujemy inne misje, które mają nas do tego przedmiotu zaprowadzić. Altair’em sterujemy za pomocą wyświetlonych na ekranie przycisków. Po bokach znajdziemy kontroler i przyciski poszczególnych akcji. Główną bronią Altaira jest ukryte w rękawie ostrze. Pozwala mu ono na pozbawienie życia celów bez ryzyka alarmu. W późniejszych częściach gry może być ono ulepszane.

Raz na dachu, raz pod dachem
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles przypomina produkcje z gatunku beat’em up, które królowały w salonach z automatami w latach 80’. Przechodzimy z jednej planszy do drugiej, od czasu do czasu z kimś się bijąc. Czasem ktoś da nam zadanie, kogoś będziemy musieli zabić. Podczas gry natrafimy też na różnego rodzaju mini-gry, jak zadanie okradzenia wieśniaka. Wyciągamy wtedy pożądany przedmiot ręcznie i nie możemy dotknąć ścianek i zawartości kieszeni.

Wersja mobilna nie jest grą podobnie otwartą jak wersja na konsole. Wygląda jak produkcja pomiędzy starymi grami typu Java a najnowszymi na smartfony i tablety. Brak również interakcji z otoczeniem, z której słynie seria o znanym Asasynie. Gra została wykonana w pełnym 3D i wygląda dość przyzwoicie, jak na tego rodzaju produkcję. Sama rozgrywka jest dynamiczna i omijanie pułapek, i odkrywanie kolejnych faktów z życia Altaira jest niezmiernie ekscytujące, szczególnie dla fana uniwersum Assassin’s Creed.


(Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles zwiastun)

Pobierz grę na Windows Phone
Pobierz grę na iPhone

Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles na iTunes
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles na iTunes

ocena_3_recenzja_gnt
Plusy
Assassin’s Creed na smartfony!
Długa
Dość urozmaicona

Minusy
Walki nudzą na dłuższą metę
Niedopracowane sterowanie

 

Podsumowanie
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles może być polecony osobom szukającym klasycznej i old-school’owej gry na komórki. Narzekać można jednak na nieprecyzyjne sterowanie, które mogłoby być o wiele lepiej zaprojektowane. Jednak jest wciąż dobrej klasy produkcją, która starczy na kilka godzin wypełnionych zabawą w świecie Altaira.

2118 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Boom Beach recenzja

Boom Beach to następna gra ze studia Supercell, które nie rozpieszcza nas ilością, ale za to jakością swoich rewelacyjnych gier na telefony. Za darmo, ale tylko na...

Zamknij