Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles

Wciel się w legendarnego Asasyna Altaira i skradaj się w Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles. Walcz, skacz po dachach i wykonuj nie daj się zabić podczas wykonywania niebezpiecznych zadań, których podołać się wykonania mogą tylko najlepsi.

Cichy zabójca
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles miała swoją premierę wraz z wersjami na konsole i jest grą związaną z główną serią AC jedynie tematycznie. Gramy w tym samym uniwersum, lecz brak powiązania fabularnego pomiędzy obydwoma tytułami. Ponownie jednak kierujemy losami Altair’a i chodzimy po głównych miastach Ziemi Świętej, wykonując skrytobójcze misje. Chodzimy po dachach, skaczemy po budynkach czy nawet wspinamy się po ścianach.

W mobilnej wersji AC naszym głównym zadaniem, jako Altair, jest wykradzenie od Templariuszy obiektu o nazwie Chalice, który według legendy posiada moc zakończenia Wojen Krzyżowych. W związku z prowadzonym śledztwem, wykonujemy inne misje, które mają nas do tego przedmiotu zaprowadzić. Altair’em sterujemy za pomocą wyświetlonych na ekranie przycisków. Po bokach znajdziemy kontroler i przyciski poszczególnych akcji. Główną bronią Altaira jest ukryte w rękawie ostrze. Pozwala mu ono na pozbawienie życia celów bez ryzyka alarmu. W późniejszych częściach gry może być ono ulepszane.

Raz na dachu, raz pod dachem
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles przypomina produkcje z gatunku beat’em up, które królowały w salonach z automatami w latach 80’. Przechodzimy z jednej planszy do drugiej, od czasu do czasu z kimś się bijąc. Czasem ktoś da nam zadanie, kogoś będziemy musieli zabić. Podczas gry natrafimy też na różnego rodzaju mini-gry, jak zadanie okradzenia wieśniaka. Wyciągamy wtedy pożądany przedmiot ręcznie i nie możemy dotknąć ścianek i zawartości kieszeni.

Wersja mobilna nie jest grą podobnie otwartą jak wersja na konsole. Wygląda jak produkcja pomiędzy starymi grami typu Java a najnowszymi na smartfony i tablety. Brak również interakcji z otoczeniem, z której słynie seria o znanym Asasynie. Gra została wykonana w pełnym 3D i wygląda dość przyzwoicie, jak na tego rodzaju produkcję. Sama rozgrywka jest dynamiczna i omijanie pułapek, i odkrywanie kolejnych faktów z życia Altaira jest niezmiernie ekscytujące, szczególnie dla fana uniwersum Assassin’s Creed.


(Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles zwiastun)

Pobierz grę na Windows Phone
Pobierz grę na iPhone

Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles na iTunes
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles na iTunes

ocena_3_recenzja_gnt
Plusy
Assassin’s Creed na smartfony!
Długa
Dość urozmaicona

Minusy
Walki nudzą na dłuższą metę
Niedopracowane sterowanie

 

Podsumowanie
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles może być polecony osobom szukającym klasycznej i old-school’owej gry na komórki. Narzekać można jednak na nieprecyzyjne sterowanie, które mogłoby być o wiele lepiej zaprojektowane. Jednak jest wciąż dobrej klasy produkcją, która starczy na kilka godzin wypełnionych zabawą w świecie Altaira.

2170 wyświetleń

Przeczytaj inne:
World War Z recenzja

Zombie, tym razem trochę na poważnie. Gra nawiązuje do właśnie wyświetlanego widowiska na temat apokalipsy zombie - World War Z.

Zamknij