Anomaly Warzone Earth

Anomaly Warzone Earth to jedna z lepszych gier wydanych na telefony, będąca dziełem rodzimych developerów z 11 Bit Studios. Ta oryginalna i wciągająca strategia, rzuca nas w wir wydarzeń związanych z inwazją obcych, którzy przyzwyczaili nas, że jeśli są nami zainteresowani – oznacza to dla nas kłopoty i śmiertelną walkę o przetrwanie naszego gatunku.

anomaly_warzone_earth_1

I znowu Ci natrętni Obcy…
Rok 2018. W Tokio i Bagdadzie wylądowali obcy, tworząc specjalne konstrukcje powodujące anomalie. My, jako dowódca grupy operacyjnej, mamy za zadanie zbadać wspomniane konstrukcje i zdobyć jak więcej informacji na temat technologii obcych. Tyle, jeśli chodzi o nierozpieszczającą nas skomplikowaniem fabułę. Mechanika gry jest prosta – Anomaly Warzone Earth to „odwrócony” tower defense, w którym my musimy przedzierać się przez poziomy, obstawione przez wieżyczki strzelające, gdy tylko pojawi się coś w ich zasięgu. Tym razem jesteśmy to my i nasze jednostki. W większości przypadków, naszym zadaniem jest „podróż” z punktu A do punktu B, eliminując po drodze – jeśli to możliwe – wszystkie wrogie nam urządzenia/jednostki obcych.

Poza tym, jako urozmaicenie, gramy także w misje, w których mamy za zadanie zlikwidowanie określone wieże albo eskortę dodatkowej jednostki specjalnej. Na początku każdej misji mamy możliwość wyznaczenia trasy przejazdu naszego konwoju, jednak w tracie misji istnieje możliwość zmiany trasy w związku z różnymi okolicznościami – jak choćby zebranie cennego surowca „Carusaurum”, dającego nam możliwość zwiększenia naszego oddziału o dodatkowe jednostki.

anomaly_warzone_earth_3

Warto wspomnieć też o dowódcy, którego mamy okazję kontrolować podczas wszystkich dostępnych misji. Ta postać pojawiająca się na grafikach promujących grę Anomaly, to wspomniany dowódca, niezbędny i bardzo pomocny podczas wszystkich naszych przygód. Potrafi naprawiać nasze jednostki, potrafi stawiać świece dymne czy wzywać naloty bombowe, pomagając znacząco podczas wielu gorących wydarzeń na mapie. Ponieważ posiada specjalny nanokombinezon, możemy „tankować” bez większych problemów, ściągając na niego ogień przeciwnika, które inne nasze jednostki rozerwałby na kawałki.

Jednostki, żołnierze, wojsko
Początkowo nasze jednostki to tylko 2 pojazdy, w postaci bardzo ofensywnego pojazdu Crawler, będącego bardzo wrażliwego na wszelkie ataki oraz potężnie opancerzonego APC, który w ofensywnie już nie jest taki przydatny. W późniejszych poziomach, mamy więcej zabawek, które przydają się w określonych sytuacjach, ułatwiając nam wybrnąć z różnych tarapatów. Dodatkowo część z nich możemy ulepszać, dzięki czemu mamy większe możliwości dostosowania naszego arsenału pojazdów do naszych potrzeb. W miarę gry, zobaczycie sami, które z nich będą bardziej lub mniej przydatne.

anomaly_warzone_earth_2

Na podkreślenie, zasługuje rewelacyjna oprawa audio-wizualna; Anomaly Warzone Earth to jedna z najładniejszych gier na telefon, jakie kiedykolwiek miałem okazje widzieć. Piękna, płynna i bardzo, bardzo dopracowana, za co należą się duże brawa i uznanie zespołowi z 11 Bit Studios. Widać wyraźnie, że nastawieni są na stworzenie możliwe najlepszej i najbardziej zaawansowanej gry na telefon. Tytuł zrobił furorę za granicą, jako jedna z najlepszych i najoryginalniejszych gier na telefon; większość znanych, zagranicznych portali o grach na telefon, pisało na jej temat w samych superlatywach, dając bardzo wysoką ocenę. Aktualnie 11 Bit Studios pracuje nad rozwojem tej znakomitej gry na telefon; możliwe, że wkrótce dodany zostanie tryb gry wieloosobowej a konkretnie kooperacji, a także więcej zabawek dla dowódcy oraz dodatkowe misje.


(Anomaly Warzone Earth zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Anomaly Warzone Earth na Google Play
Anomaly Warzone Earth na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Niesamowita grafika
Wciągająca
Jedna z najlepszych gier na telefon

Minusy
Brak trybu kooperacji? (ma być dodany w przyszłości!)

 

Podsumowanie
Anomaly Warzone Earth odkurza i wprowadza bardzo dużo do nieco już wtórnego gatunku gier tower defense, dodatkowo będąc produkcją bardzo wysokiej jakości. Tak grafika, animacje oraz dźwięki i muzyka, stoją na najwyższym, światowym poziomie – nie przesadzają, jest to w tej chwili jedna z najbardziej dopracowanych gier na telefon. Fabuła i jej logika, może nie jest najwyższych lotów, ale nie o to w niej chodzi – Anomaly to gra przede wszystkim nastawiona na dobrą zabawę, gdzie fabuła jest jedynie pretekstem do pokazania oryginalności rozwiązań przedstawionych w tej produkcji. Anomaly Warzone Earth to gra dla wszystkich szukających oryginalnej, strategicznej gry na telefon, a także dla tych, którzy szukają mnóstwa dobrej zabawy i jakości. Tak fani strategii, jak i inni gracze, powinni być zadowoleni z tego, co gra ma do zaoferowania. Dodatkowym smaczkiem pozostaje fakt, że gra została stworzona przez nasze rodzime studio developerów! Tak trzymać!

Czy to tylko Ja mam wrażenie czy dowódca brzmi identycznie jakby był nim Jason Statham?!…

Anomaly Warzone Earth jest dostępne na Androida i iOS.

1495 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Angry Birds Star Wars

Gwiezdne Wojny i Angry Birds? Czysty absurd?! Początkowo możemy poczuć lekkie zaskoczenie, na co tym razem wpadło studio Rovio, ale

Zamknij