Cut the Rope

W tej chwili logiczne gry na telefon są prawdopodobnie najbardziej popularnym gatunkiem aplikacji, jeśli chodzi o mobilną rozrywkę. Dobrym przykładem, ilustrującym tą tezę jest gra na Androida i iOS, Cut the Rope, stworzona przez firmę ZeptoLab. Ta zabawna, ale miejscami rzucająca wyzwanie gra logiczna, cechuje się wysokiej jakości wykonaniem, oryginalnym pomysłem i świetnym sterowaniem.

cut_the_rope_1

Karmienie cukierkami
Idea gry jest prosta i zabawna; musimy nakarmić kolorowym cukierkiem, małego potworka o imieniu Om Nom. Robimy to sunąc palcem po ekranie telefonu, którym przecinamy linki podtrzymujące cukierek. Gdy przetniemy je w odpowiedniej kolejności, wpada on do buzi naszego pupila i kończymy poziom. I tak karmimy stworka na różne sposoby – na początku gry wystarczy zwyczajnie przeciąć kilka linek, by cukierek spadł gdzie trzeba, natomiast w późniejszych poziomach liczy się nie tylko kolejność i moment przecinania linek i trzeba wziąć pod uwagę różne przeszkody i elementy na planszy. W poziomach spotykamy także, belki, kolce, bańki unoszące cukierek czy inne elementy, które próbują nam uniemożliwić zakończenie poziomu. Są też pająki (wyglądają komicznie), pajęczyny, kołki, kapelusze, obrotowe korbki, balony dmuchające powietrzem, czy nasz cukierek, występujący w dwóch połówkach. By skomplikować nam dodatkowo życie, zbieramy specjalne gwiazdki, które są istotne ze względu na końcowy rezultat punktowy; jeśli stworek zjadł cukierka i zdobyliśmy wszystkie gwiazdki, tym lepiej dla naszej punktacji. Musimy wykazać się nie lada refleksem, by wszystko poszło jak trzeba; może jest to logiczna gra na telefon, ale refleks i szybkość również musimy posiadać, by odnieść sukces. Nie dajcie się zwieść słodkiej grafice. Cut the Rope nie jest wcale taka proste jak Wam się wydaje!

cut_the_rope_2

Rosnący poziom trudności…
Poziomy są bardzo sprytnie zaprojektowane i musimy czasami dłużej się główkować; szczególnie im jesteśmy bliżej jesteśmy końca gry. Poziom trudności rośnie stopniowo, aczkolwiek niektóre z poziomów, mimo że są bliżej końca, wydają się nieco prostsze niż wcześniejsze. Ale nie jest to nic dziwnego, w końcu zbalansowanie poziomu trudności jest problemem praktycznie wszystkich gier, nie tylko mobilnych.

Cut the Rope ma także system osiągnięć, który jest dodatkowym powodem, by pograć nieco dłużej. Jak widać, po grach na Facebooku i ich rozbudowanych systemach osiągnięć (Achievements), developerzy starają się je wcisnąć praktycznie wszędzie; osobiście uważam to za plus. I tak w grze, musimy zebrać np. 50 gwiazdek by odblokować tytuł „Nożyczki z brązu”, czy „Pogromca Pająków”, jeśli przechytrzymy 40 pająków i wiele innych. Pełna wersja tej znakomitej gry na telefon, ma do zaoferowania kilkaset poziomów, podzielonych na paczki po 25 i nieustannie w przygotowaniu są kolejne.

cut_the_rope_3

Zwyczajowo gry na smartfony, nawet tak wysokiej jakości jak Cut the Rope, mają swoje niedoróbki. Problemem bywa zachowanie, niektórych elementów dostępnych w ramach poziomu. Początkowo myślałem, że nie potrafię najzwyczajniej obsługiwać tych elementów, ale wygląda na to jakby ich sterowanie było lekko niedopracowane. Pomijając te drobne potknięcia, gra działała wyśmienicie i nie miałem z nią większych problemów.


(Cut the Rope zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Cut the Rope na Google Play
Cut the Rope na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Doskonała grafika i dźwięk
Wciągająca
Kilkaset poziomów zabawy!

Minusy
Drobne niedoróbki

 

Podsumowanie
Cut the Rope to znakomita produkcja, szczególnie dla tych, którzy lubią wymagające myślenia gry mobilne. Znakomita grafika, bardzo przyjemny gameplay, łatwość sterowania i wciągające poziomy, zapewnią nam rozrywkę na nie jedną godzinę. Jest to zdecydowanie najlepsza gra na smartfony, obok Angry Birds czy Fruit Ninja. Jeśli natomiast interesują Cię darmowe gry na telefon i poszukujesz czegoś za darmo, aplikacja jest dostępna w wersji z reklamami, dzięki czemu możemy bawić się bez potrzeby wydawania czegokolwiek. Jest to zdecydowanie tytuł dla każdego lubiącego najlepsze gry na na komórki.

Cut the Rope jest dostępne na Androida i iOS

1717 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Order and Chaos Online

Order and Chaos Online to jedna z najpopularniejszych gier stworzonych przez firmę Gameloft i zarazem jeden z nielicznych MMORPGów na

Zamknij