Zombie HQ recenzja

Nie macie jeszcze dość zombie? Kolejny raz zrobiły bałagan na ziemi, a nam przyjdzie kolejny raz zawalczyć o przetrwanie. Ratujemy przy tym innych ocalałych, zarabiamy zombie-dolary i złoto oraz rozbudowujemy naszą kwaterę główną. Przedstawiamy prostą i zaskakująco grywalną, darmową strzelankę dostępną na iOS (iPhone, iPad i iPod).

Zombie raz kolejny…
Tak, kolejny raz wcielamy się w jednego z nielicznych ocalałych i walczymy z hordami paskudnych zombie o przeżycie. Wątki fabularne gatunku filmów i gier z zombiakami, nie są być może zbytnio wyszukane, ale to nie znaczy, że nie oferują one dobrej zabawy. Mimo z lekka oklepanej koncepcji, warto przyjrzeć się tej grze, bo w odróżnieniu od wielu bezpłatnych czy nawet płatnych produkcji, nie zdziera z nas bezwstydnie pieniędzy – o tym w dalszej części recenzji.

Podstawą gry są powtarzalne, ale nieco zróżnicowane poziomy, a jest ich kilka rodzajów. Na jednym z nich walczymy z wielkim zombie-mutantem, biegając po czymś przypominającym arenę, podczas gdy na innym, musimy przedrzeć się przez zastępy zombie, biegając po dachach budynków. Będziemy budować barykady na ulicy, odpierając ataki zombie, a nawet przyjdzie nam ratować innych ocalałych. Właśnie te poziomy polecam, jeśli chcecie farmować walutę premium. Za określoną ilość uratowanych, otrzymujemy pokaźną ilość złota! Każdy poziomów jest dostępny jako łatwy, średni oraz trudny. Im trudniejszy wybierzemy, tym większe przypadną nam nagrody podczas, jak i po przejściu danego poziomu.

W sklepie możemy zakupić bogaty i zróżnicowany arsenał broni. Możemy korzystać z broni dystansowych – strzelby, karabiny, minigun, wyrzutnia rakiet; posiadamy równocześnie broń do walki z bliska – bij bejsbolowy, golfowy, miecz czy ultra-potężna piła łańcuchowa. Jest również możliwość zakupu różnych elementów ubrania/pancerza. Jak pisałem, możemy je całkiem szybko kupić, choć wymaga to jednak trochę gry.

HQ czyli kwatera główna
Mamy możliwość sterowania dwiema postaciami, z możliwością ich wymiany – facetem albo kobietą. Nasi bohaterowie mają własną bazę znajdującą się na dachach kilku budynków i możemy podczas gry kupować całe mnóstwo dodatków; część ma charakter jedynie dekoracyjny, a część codzienne generuje pieniądze, energię, punkty doświadczenia albo wszystko razem.

Sterowanie można nazwać standardowym, poza jednym małym wyjątkiem. Wirtualna gałka do kontroli ruchu z lewej strony, z prawej natomiast przycisk strzału, przycisk odpowiedzialny za zmianę broni oraz przycisk odpowiedzialny za rzut granatem. Czasami myliłem przyciski i wyrzucałem niechcący granat, dlatego być może powinni nieco powiększyć odległość między przyciskami, ale generalnie nie mam zastrzeżeń. No może poza jednym. Nasza postać ma ciągle auto-aim, a więc będzie automatycznie celowała w zbliżającego się zombiaka. To kontrowersyjne rozwiązanie, ograniczające naszą grę do ruchu i wciskania przycisków ataku.

Od strony graficznej, gra prezentuje się bardzo dobrze. Zombie HQ chodzi bardzo płynnie, grafika jest kolorowa mimo mrocznej i przygnębiającej atmosfery, a dźwięk umila nam rozwalanie zombie na kawałki. Muzyka jest raczej tłem, ale w zasadzie trudno coś jej zarzucić konkretnego. Po prostu skutecznie wpisuje się w klimat gry.

W Zombie HQ możemy prosto i szybko zbierać walutę premium (złoto), by w ten sposób kupować najpotężniejsze bronie i ekwipunek. Może brzmi to troszkę farmersko, bo w końcu, kto ma ochotę na przechodzić z milion razy ten sam poziom, w praktyce jednak, nie musimy się specjalnie namęczyć, by zebrać odpowiednio duże ilości złota. Myślę, że zasługuje to na uwagę, szczególnie że nie zawsze tak jest.


(Zombie HQ zwiastun)

iPhone

Plusy
Grafika
Przyjemny gameplay
Duży arsenał broni i mnóstwo dodatków
Gra nie zdziera z nas pieniędzy

Minusy

Auto celowanie

Podsumowanie
Po Zombiewood, Call of Mini Zombies czy Zombie Wonderland 2, znalazłem kolejną oryginalną i przyjemną strzelankę z umarlakami. Zombie HQ jest bardzo solidnie zrealizowana i mimo, że kręci się wokół troszkę oklepanej tematyki zombie i końca świata, podziała na mnie energetyzująco. Bardzo pozytywnie podchodzę szczególnie do tego, że nie zdziera z nas pieniędzy, oferując rozsądnie zaprojektowane rozwiązania zdobycia waluty premium. W ten sposób możemy naprawdę szybko ganiać z wyrzutnią rakiet czy sympatyczną piłą łańcuchową. Szkoda tylko, że auto celowanie spłaszcza nieco zabawę.

Zombie HQ jest dostępna tylko na iOS.

984 wyświetleń

Przeczytaj inne:
World War Z recenzja

Zombie, tym razem trochę na poważnie. Gra nawiązuje do właśnie wyświetlanego widowiska na temat apokalipsy zombie - World War Z.

Zamknij