Najlepsze gry na Windows Phone

Najlepsze gry na Windows Phone – zapraszamy do zapoznania się, z najbardziej wciągającymi produkcjami na telefon z system Windows.

 

Kinectimals
Kinectimals jest wersją na telefon popularnej gry z konsoli Xbox360, w której dostajemy pod naszą opiekę małego, słodkiego kotka. Podobnie jak w „dużym” poprzedniku, możemy ze zwierzakiem się bawić, uczyć trików i spędzać czas. Ze względu na spory realizm i wiele zabawy jakie daje opieka, jest to tytuł idealny dla dzieci.

Po wyborze koloru i nazwaniu naszego zwierzaka, możemy zacząć go trenować. Za nauczanie sztuczek jesteśmy nagradzani pieniędzmi, które są potrzebne do zakupywania nowego jedzenie, obróżek, czy zabawek. Podjęcie wyzwaniom, jakie oferuje dla nas gra, daje nam dostęp do jeszcze lepszego wyboru gadżetów. Podczas nich musimy wykonać serię sztuczek, nie popełniając przy tym żadnego błędu. Możemy też liczyć na dodatkowe nagrody.

Gra jest bardzo przyjemna i świetnie wykonana. Jest to jedna z lepszych pozycji jakie można dostać na swój telefon, w szczególności gdy nie mamy gry, która moglibyśmy zaoferować swojemu dziecku.

 

Burn the Rope
A gdyby tak kierować grą całym telefonem, a nie palcami? W Burn the Rope pomagamy małym płomykom dokonać dzieła zniszczenia paląc wszystko, co spotkamy na naszej drodze. Wykorzystując czujniki w telefonie, gra reaguje na to ruchy, jakie wykonujemy urządzeniem i nadaje kierunek płomieniom.

Na początku każdego poziomu, dostajemy kształt złożony z różnokolorowych linek. Naszym głównym celem jest spalenie wszystkich linek. W praktyce wygląda to tak, że musimy dbać o to by płomień był zawsze skierowany tak by palił linę, poprzez obracanie telefonem. W przypadku spalenia wszystkich linek otrzymujemy złoty medal, a potem odpowiednio, srebrny i brązowy jeśli poszło nam troszkę gorzej.

Po lince chodzą również małe robaczki, które w zależności od rodzaju wybuchają lub zmieniają kolor jednego z naszego płomieni, dzięki czemu możemy palić linki o innym kolorze. Burn the Rope jest świetną, oryginalną i bardzo wciągającą aplikacją. Płomienie zachowują się bardzo realistycznie, a oprawa graficzna jest przyjemna i zachęcająca.

 

Plants vs. Zombies
Plants vs. Zombies jest niesamowicie wciągającą, oryginalną i świetnie wykonaną grą strategiczną, w której musimy ochronić swój dom przed inwazją zombie, używając wyjątkowo wojowniczych i nastawionych bojowo roślin.

Gra polega na sadzeniu roślin w odpowiednim miejscu i czasie. Każda sadzonka kosztuje „słoneczka”, które są główną walutą wykorzystywaną do ich zakupu i inwestowania w nowe. Generowane są one przez specjalne kwiatki jak słoneczniki czy małe grzybki, a podczas dnia pojawiają się też samoistnie. Do walki z nieumarłymi będziemy wykorzystywać również ofensywne roślinki strzelające nasionami, czy też wspomagające nasz bój, spowalniające czy zatrzymujące na kilka sekund.

Plants vs. Zombies jest bardzo wysokiej jakości, długą i strasznie uzależniającą grą na telefon. Poziomy są względem siebie zróżnicowane, typów zombie jest również bardzo dużo z różnymi zdolnościami (m.in. Disco Zombie czy zombie skaczący o tyczce). Kreskówkowa graficznie aplikacja prezentuje wysoki poziom i jest dostępna dla wielu, nawet słabszych telefonów.

 

Doodle God
Doogle God jest oryginalną grą na telefon, w której bawimy się w…boga. Gra polega na odpowiednim łączeniu elementów, w celu stworzenia jeszcze nowszego. Jedynym ograniczeniem w grze jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

Grę zaczynamy z czterema podstawowymi elementami – ogniem, wodą, ziemią i powietrzem. I tak z połączenia ziemi i ognia powstaje lawa, woda z ogniem dają nam energię, a znowu energia pomieszana z powietrzem – tworzą sztorm. Na początku gry reakcje z jakimi mamy do czynienia są na bardzo podstawowym poziomie, jednak później będziemy mogli stworzyć żuczka, smoka czy nawet ducha. Każda z grup elementów dzieli się na kategorie oznaczone odpowiednio ikonkami. Pod symbolem ognia mamy wszystkie elementy związane z ogniem, czaszki, stworzenia nadnaturalne, a taoizmu – powiązane z życiem samym w sobie.

Doodle God jest jedną z ciekawszych produkcji jakie możemy znaleźć na telefonach. Łączenie poszczególnych elementów daje mnóstwo zabawy i nieraz będziemy zaskoczeni, co udało nam się stworzyć. Przydatne bywają również porady, ale one kosztują energię potrzebną do tworzenia nowych elementów.

 

Splinter Cell Conviction
Splinter Cell Conviction jest jedną z ostatnich odsłon popularnej serii Tom’a Clancy’ego, Splinter Cell. W tej grze wykonanej w pełnym 3D, jako Sam Fisher skradamy się i zabijamy wyznaczone cele. Poza komórkami, jest również dostępna na konsole i platformy PC.

Do kontroli Sama, dostajemy dwa drążki analogowe – jeden służący do poruszania się, drugi do zmiany widoku kamery i sterowania. Po prawej stronie znajdują się również przyciski odpowiadające ruchom jakie nasz agent może wykonać, czyli strzelanie, walka wręcz, chowanie się za osłonami czy wspinanie się po drabinach. Jako jedna z niewielu gier na telefon, produkcja ma jasno określoną, wyjątkowo dobrą historię.

Splinter Cell Conviction nie należy do szybkich i dynamicznych gier. Jest do skradanka, w której zabijamy naszych przeciwników po cichu i robiąc przy tym jak najmniejsze zamieszanie. Gra oferuje 11 różnych misji, okraszonej świetną oprawę wizualną i wysokiej jakości fabułą.

 

Angry Birds
Kto nie słyszał o Angry Birds, jednej z najpopularniejszych gier mobilnych, która doczekała się do dziś wielu dodatków, jak i parodii i rozmaitych gadżetów. W tej fantastycznej produkcji, używając procy, wystrzeliwujemy małe, kolorowe ptaszki i niszczymy zabarykadowane świnie.

Idea gry jest wyjątkowo prosta i opiera się całkowicie na znanej fizyce. Przed wystrzałem, należy brać pod uwagę siłę wystrzału, kierunek i trajektoria lotu. Jeśli trafimy tam, gdzie dany poziom tego wymaga, możemy liczyć na najwyższą notę. Istotne jest również odpowiednie dobranie celu do aktualnego rodzaju ptaka. Czerwony zachowuje się jak kamień, niebieski rozdrabnia na trzy inne a czarny wybucha niczym bomba.

Angry Birds jest świetną grą, z ogromną ilością poziomów, wyzwań i doskonałą, wymagającą nieco myślenia rozgrywką. Kolorowa, sympatyczna grafika i ogromna solidność wykonania sprawiły, że Angry Birds została już pobrane w więcej niż kilkudziesięciu milionach razy na prawie każdą istniejącą platformę.

 

Chickens Can’t Fly
Chickens Can’t Fly jest grą zręcznościową przeznaczoną na Windows Phone, w której zostajemy naukowcami testującymi kurczaki, poddając je rozmaitym próbom. W praktyce podczas gry kierujemy lotem spadającego w dół kurczaka, dbając o to by szczęśliwie zleciał w dół poprzez omijanie śmiertelnych pułapek i przeszkód.

Kurczaka kontrolujemy poruszając w lewo i w prawo naszym smartfonem. Naciśnięcie go, spowalnia nieco szybkość lotu. Na naszej trasie znajdują się różne obiekty, jak kiełbaski czy inne bonusy. Przed rozpoczęciem gry dostajemy wyzwanie, które zazwyczaj polega na zebraniu w odpowiedniej ilości danego przedmiotu. Do dyspozycji mamy pięć, podzielonych tematycznie, grup poziomów. Wszystkie etapy są generowane na bieżąco, tak samo pułapki znajdują się w różnych miejscach, co wyklucza możliwość zapamiętywania poziomów i zmniejsza powtarzalność rozgrywki.

Chicken’s Can’t Fly jest jedną z najlepszych i najsolidniej wykonanych gier, jakie można znaleźć na Windows Phone. Wyważony poziom trudności i wiele innych ciekawych zalet czynią aplikację jedną z najciekawszych pozycji w Windows Marketplace.

 

MiniSquadron!
W MiniSquadron, grze zręcznościowej na telefony, zostajemy dzielnymi pilotami samolotu i naszym głównym zadaniem jest ochrona naszej bazy przed nadlatującym wrogiem. W tej oldschoolowej grze 2D, fruwamy małym samolocikiem wokół i zestrzeliwujemy agresorów, zbierając po drodze rozmaite bonusy.

Samolotem sterujemy używając dotykowego drążka analogowego i przycisku strzału. Samoloty nie zderzają się ze sobą, przez co jedynym sposobem na zadanie obrażeń jest zrobienie użytku z dział pokładowych. Do odblokowania jest łącznie 50 różnych statków powietrznych, różniących się pod kątem szybkości, uzbrojenia i wyglądu. Grafika jest prosta i kolorowa, a poziomy wobec siebie bardzo zróżnicowane.

MiniSquadron jest świetną, wciągającą produkcją, idealnie się nadającą do krótkich, kilkuminutowych sesji. Latanie i wykonywanie powietrznych akrobacji sprawia mnóstwo zabawy, a duża ilość poziomów i samolotów sprawiają, że zostaniemy przy tej grze na dłużej.

 

Fruit Ninja
Przecinanie owoców w stylu ninja, to znakomity pomysł na prostą i zwariowaną zarazem grę. We Fruit Ninja ślizgamy po telefonie palcami, symulując ciosy miecza, w wylatujące zewsząd owoce – Hiiijaaahh!! Tylko uwaga na bomby!

W Classic nie możemy pozwolić, aby jakikolwiek owoc spadł. Gdy się tak stanie – zyskujemy jeden krzyżyk, a zdobycie trzech kończy i podsumowuje grę. Karny punkt zdobywamy jeśli przetniemy przelatującą bombę. W trybie Zen możemy pochwalić się naszą szybkością palców – ile jesteśmy w stanie przeciąć owoców w ciągu 1,5 minuty? Zen nam to powie. Tryb klasyczny jest prawie taki sam jak Zen, jednak różni się trochę zasadami.

Gra charakteryzuje się bardzo ładną, kolorową grafiką i bardzo soczystym stylem, jak na tego rodzaju produkcję przystało. Prostota ryzgrywki i wciągająca mechanika są między innymi powodami, dla których gra do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników telefonów i jest jedną z obowiązkowych pozycji, jakie powinno się posiadać.

 

Ilomilo
Ilomilo jest sympatyczną, kolorową grą logiczną, w której mamy za zadanie połączenie dwóch pluszowych przyjaciół – Ilo i Milo. Dostępna na Windows Phone i konsolę Xbox360 platformówka, jest pełną zagadek, „pluszową” produkcją, w której będziemy przełączać kontrolę pomiędzy poszczególnymi bohaterami, by mogli znów być razem.

Podczas każdego poziomu, poza wspomnianym głównym celem, musimy odnaleźć trzy inne małe stworki, zbierając po drodze różnego rodzaju obiekty i monety. Rozgrywka w głównej mierze opiera się na przenoszeniu odpowiednich kostek w celu „zrobienia” sobie drogi i przełączania na drugiego bohatera w odpowiednim momencie. Ze względu na swoją charakterystykę, gra spodoba się w szczególności dzieciom, jednak dorośli mogą bawić się przy niej równie dobrze.

Poziom wizualny Ilomilo robi ogromne wrażenie i jest to jedna z największych zalet tej gry. Całość w efekcie daje lekką, pełną myślenia grę, na którą warto przeznaczyć nieco drobnych.

7019 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze gry na Windows Phone 2013

Zapraszam na zestawienie najlepszych gier Windows Phone wydanych w roku 2013 – zobacz teraz, w co warto zagrać na Twoim

Zamknij